«Μάγκικος» βαθμός με απίστευτη γκολάρα απο τα 50 μέτρα του Γκόμεθ!

Δραπέτευσε απο το Μπακού με το ένα βαθμό η Ομόνοια!

Με ένα εκπληκτικό γκόλ του Ζόρντι Γκόμεθ η Ομόνοια πήρε ισοπαλία 2-2 με την Καραμπάχ μέσα στο Αζερμπαιτζάν.

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα η ομάδα του Χένινγκ Μπέργκ αν και έπαιζε για μεγάλο χρονικό διάστημα με ‘10’ ποδοσφαιριστές η Ομόνοια κατάφερε για ακόμη ένα παιχνίδι να ξεπεράσει την ατυχία της και να πάρει αυτό που της άξιζε στο τέλος που ήταν βαθμολογικό όφελος μέσα σε μια πολύ δύσκολη έδρα.

Η Καραμπάχ μπήκε πάρα πολύ καλά στο παιχνίδι αλλά ήταν η Ομόνοια που προηγήθηκε στο σκόρ όταν μετά απο στατική φάση ο Χαραλάμπους εκτέλεσε κόρνερ και η κεφαλιά του Παναγιώτου χτύπησε στο χέρι του παίχτη της Καραμπάχ και η Ομόνοια είχε πέναλτι με το Ντούρις να το μετατρέπει σε γκόλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καραμπάχ μπήκε με μανία να πετύχει το γκόλ της ισοφάρισης και με αρκετή δόση τύχης τα κατάφερε όταν στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα ο Ψάλτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και πέτυχε το 1-1.

Το παιχνίδι άλλαξε όταν στο 65’ η Ομόνοια έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές όταν ο Κίκο πήρε την δεύτερη κίτρινη κάρτα όταν αψυχολόγητα χτύπησε τον αντίπαλο του εκτός φάσης.

Δύο λεπτά πριν το 90 λέπτο η Καραμπάχ πήρε το προβάδισμα όταν ο Αντράντε έκανε το σούτ και η μπάλα κόντραρε στο Γκόμεθ και πήγε στα δίκτυα.

Η χαρά τον γηπεδούχων όμως κράτησε μερικά δευτερόλεπτο καθώς ο Ζόρντι Γκόμεθ επανόρθωσε το λάθος του και με εκπληκτικό τρόπο, ο αρχηγός του τριφυλλιού πήρε την μπάλα και απο πίσω απο το κέντρο κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το 2-2 διαμορφώνοντας το τελικό σκόρ.