Match date: 21-11-2021 / 17:00 OMONIA vs ARIS LIMASSOL

Δύο νίκες στα 9 πιο πρόσφατα ματς η Ομόνοια, με 4 σερί Under 2.5

Έξι σερί αγωνιστικές δίχως ισοπαλία ο Άρης, με 3 σερί 0-1 γκολ

ΟΜΟΝΟΙΑ

Με άγχος αλλά δίκαιη η επικράτηση της Ομόνοιας στο εκτός με τον Εθνικό με το τελικό 0-2 να διαμορφώνεται με γκολ στην επανάληψη. Με φάσεις το «τριφύλλι» και στα 2 ημίχρονα, δέχτηκε από μία καλή σε κάθε 45λεπτο, αλλά γενικά ήταν πιο απειλητικό. Κομβικό το 0-1 στα πρώτα δευτερόλεπτα της επανάληψης. Στους 10 βαθμούς και με ματς λιγότερο η Ομόνοια που την Πέμπτη αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καραμπάχ για την 5η αγωνιστική του Κόνφερενς. Αγωνιστικά, εκτός για 2 μήνες περίπου θα μείνει ο κίπερ Φαμπιάνο. Με ενοχλήσεις ο μέσος Μποτεάκ.

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Ακόμα ένα σπουδαίο αποτέλεσμα για τον Άρη που επικράτησε πριν τη διακοπή εντός έδρας της μέχρι τότε αήττητης ΑΕΚ με 1-0 και πλέον έχει βρεθεί στο -2 από την κορυφή. Στο 30’ με 10 παίχτες οι φιλοξενούμενοι, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν στο 37’ σε ένα πρώτο μέρος που γενικά κυριάρχησαν απόλυτα. Με δοκάρι στο 60’ η ΑΕΚ, με 2 αποβολές ο Άρης (στο 61’ και στο 70’) που αμύνθηκε ιδανικά στη συνέχεια και στο τέλος πανηγύρισε το τρίποντο. Με ψυχολογία ο Άρης θα κυνηγήσει ξανά ένα θετικό αποτέλεσμα και σήμερα, ενώ αγωνιστικά θα μείνουν εκτός οι τιμωρημένοι Γκαρθία (Μ) και Μουσούντα (Α). Επιστρέφουν οι αμυντικοί Γιάγκο και Καζού.

Εξαιρετικός ο φετινός Άρης, ικανός για όλα, κόντρα σε μία Ομόνοια που σίγουρα δεν πείθει διαθέτει όμως ξεκάθαρα την ποιότητα για να πάρει το ματς. Πάμε με το δελεαστικότερο 1Χ&G/G στο 2.25