Match date: 22-11-2021 / 18:00 APOLLON LIMASSOL vs PAEEK KERYNIAS

Τρεις σερί νίκες ο Απόλλωνας, με 3 διαδοχικά N/G

Μία νίκη στα 7 πιο πρόσφατα ματς η ΠΑΕΕΚ με έξι N/G

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Νέα νίκη για τον Απόλλωνα, 3η διαδοχική και εκμεταλλευόμενος την ήττα της ΑΕΚ βρέθηκε ξανά στην κορυφή του πρωταθλήματος. Το 3-0 στο εντός με τη Δόξα κρίνεται δίκαιο, αφού οι φιλοξενούμενοι σε γενικές γραμμές απείλησαν ελάχιστα. Οι «μπλε» της Λεμεσού ήταν ανώτεροι, προηγήθηκαν στο 5’ και με δύο εύστοχα πέναλτι στην επανάληψη «κλείδωσαν» το τρίποντο. Στόχος η παραμονή στην κορυφή για τον Απόλλωνα που δεν υπολογίζει στους Πίττα (Ε), Κυριάκου (Α), Μάρκοβιτς (Μ) και Παπουνασβίλι (ΜΕ).

ΠΑΕΕΚ

Στους οκτώ βαθμούς ανέβηκε η ΠΑΕΕΚ μετά τη «λευκή» ισοπαλία με τον Ολυμπιακό. Η ομάδα της Κερύνειας είχε παθητικό ρόλο στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη αντέδρασε και έφτασε αυτή πιο κοντά στο  γκολ. Δεύτερο διαδοχικό ματς που δεν σκοράρει. Αγωνιστικά, εκτός παραμένουν οι Βαρέλα (Μ), Φραγκέσκου (Μ) και Χατζηκωνσταντής (Α).

Ανώτερο σύνολο οι γηπεδούχοι κόντρα σε μία φιλότιμη ομάδα που θα το παλέψει όσο μπορεί αλλά δύσκολα να κάνει την έκπληξη.  1&Ο2.5 στο 1.85