Απο τα αλώνια(Super League) στα σαλόνια(Champions League)!!!!

Καλησπέρα παιχτούρες μου,

Με 1/2 κλείσαμε την χθεσινή ημέρα αφού η Γιούβε με την Πόρτο έμειναν στα 3 γκολ .Περάσαμε απόδοση του 3.40 και χάσαμε το φαινομενικά εύκολα της ημέρας.Για σήμερα σας έχω τριαδούλα που θα ξεκινήσει απο τα αλώνια της Super League και θα καταλήξει στα σαλόνια του Champions League.Αναλυτικά τα προγνωστικά μας για απόψε.

10/3 22:00 Λίβερπουλ – Λειψία
Η Λίβερπουλ έχει σαφές προβάδισμα για την πρόκριση, μπορεί να μην βρίσκεται σε καλή κατάσταση ωστόσο θα είναι μεγάλη αποτυχία αν αποκλειστεί μετά το σκορ του πρώτου αγώνα. Η Λειψία έχει ρυθμό και θα ψάξει από νωρίς ένα γκολ που θα της δώσει ελπίδες για πρόκριση. Ο Κλοπ δεν πρόκειται να στήσει μία αμυντική Λίβερπουλ και λογικά θα δούμε ένα ανοικτό παιχνίδι. Θα πάμε με τα 3-4 γκολ.

10/3 22:00 Παρί Σεν Ζερμέν – Μπαρτσελόνα
Η Παρί Σεν Ζερμέν έχει κάνει «άλμα» πρόκρισης από το πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στο «Καμπ Νου» και μετά το 4-1, θα πρέπει να «αυτοκτονήσει» για να μην πάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Στον αντίποδα, η Μπαρτσελόνα έχει βελτιωθεί πολύ σε σχέση μ’ εκείνη την χρονική περίοδο, όμως αναζητά ένα θαύμα για να μην αποχαιρετήσει πρόωρα την κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση. Δεν υπάρχει λόγος να μπλέξουμε με κάποιο σημείο. Θεωρούμε ότι θα «ανοίξει» πολύ αυτό το ματς και θα στραφούμε στα 4+ γκολ.

10/3 17:15 Λαμία – Λάρισα
Πολύ κρίσιμο παιχνίδι στη μάχη για την παραμονή. Πιο ξεκούραστη η Λαμία που στα δύο τελευταία παρατάχθηκε με αναπληρωματικούς, από την άλλη η ΑΕΛ έχει περισσότερη κούραση αλλά και φουλ ψυχολογία, αφού προέρχεται από δύο «τελικούς» τους οποίους κέρδισε και έμεινε ζωντανή στην κούρσα της σωτηρίας. Παιχνίδι που θα κριθεί στις λεπτομέρειες, καμία ομάδα δε θέλει να το χάσει.Εκεί ποντάρω και τα 2-3 γκολ αφού βλέπω μια ισοπαλία στο 1-1 και μόνο εάν ξεφύγει σε έναν απο τους δυο να μπεί ακόμα ένα γκολ.