Cyprus 1st Division Match date: 24-10-2021 / 19:00 ARIS LIMASSOL vs APOEL

Competition: CYPRUS DIVISION 1 1. DIVISION
Capacity: 13,331.
LIVE ON TVLIVESTREAM
CYPRUS
Cytavision Sports 1 HD

Τέσσερα σερί ματς αήττητος στο πρωτάθλημα ο Άρης, με 4 σερί Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις
Εφτά επίσημα φέτος ο ΑΠΟΕΛ, δίχως ισοπαλία ακόμα
Για 28 σερί ματς αήττητος ο ΑΠΟΕΛ κόντρα στον Άρη

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Φανταστικός Άρης, κατάφερε να φύγει τη Δευτέρα με το διπλό από το «Μακάρειο» επικρατώντας της Δόξας με 1-2 σε ματς που έχανε μέχρι το 86’. Δέχτηκε νωρίς το 1-0 για να πάρει τον έλεγχο του αγώνα στη συνέχεια. Δέχτηκε αντεπιθέσεις, πίεσε από το 60’ και μετά και με τέρματα στο 86’ και στο 89’ έφτασε στην ανατροπή. Στην 2η θέση η ομάδα της Λεμεσού με 13 βαθμούς σκοράροντας τουλάχιστον 2 γκολ στις τελευταίες 3 αναμετρήσεις της. Αγωνιστικά, εξαιρετικά αμφίβολος ο αριστερός μπακ Καζού.

ΑΠΟΕΛ

Νίκη για τον ΑΠΟΕΛ, με άγχος και με γκολ στα τελευταία λεπτά που αναπτέρωσε ωστόσο το ηθικό της ομάδας. Το εντός έδρας 2-1 επί του Εθνικού Άχνας διαμορφώθηκε με γκολ στο 87’. Στο 45΄το 1-0, με πέναλτι στο 81’ προσωρινά ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι που πάλεψαν όσο μπορούσαν για ένα θετικό αποτέλεσμα. Μπορούσε και 2ο γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ, δεν ήταν καλός γενικά στην επανάληψη. Στους 6 βαθμούς οι «γαλαζοκίτρινοι» που αγωνιστικά σίγουρα δεν υπολογίζουν σε Ντε Βινσέντι (ΜΕ), Μιντίκης (Α) και Σάντος (Α). Αμφίβολοι μέχρι την τελευταία στιγμή οι Νατέλ (Ε), Μάγκλιτσα (Μ), Νταουσβίλι (Μ) και Βινίσιους (Α).

Ο Άρης δείχνει εξαιρετικά στοιχεία, πείθει και δείχνει ικανός για την υπέρβαση. Προβληματίζει σταθερά ο ΑΠΟΕΛ, που πάντως είναι βελτιωμένος και με καλύτερη ψυχολογία. Ρίσκο στο Χ (3.70)