England National League

21:45 Boreham Wood – Aldershot Town
Έχασε 2-0 στην έδρα της από τη Φάιλντ που είχε υπηρεσιακό τεχνικό στον πάγκο κι έδειξε πιο αποφασισμένη από το ξεκίνημα, μόλις στο 3′ ο γκολκίπερ της Γουντ, Νέιθαν Άσμορ, σταμάτησε τον Μάτι Κόσιλο. Προηγήθηκε στο 19′ με το σουτ του Άντι Τέιλορ που έστειλε τη μπάλα να βρει στο δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα, η Μπόρεχαμ προσπάθησε να αντιδράσει κι είχε μια μεγάλη ευκαιρία στο 35′ με τον Τσιμάνγκα. Πίεσε στη συνέχεια, ο γκολκίπερ της Φάιλντ, Τζέιμς Μοντγκόμερι, απέκρουσε τα φάουλ του Μούρταγκ, ήταν όμως ευάλωτη στην κόντρα, ο Άσμορ την κράτησε σταματώντας τον Νικ Χάουτον με μια εντυπωσιακή απόκρουση. Δεν τα κατάφερε όμως στο 90′ ο Ντάνι Μπράντλεϊ έκανε το 2-0 για τη Φάιλντ. Μαζί με τον αποκλεισμό από το κύπελλο ήταν η τρίτη ήττα στα 4 τελευταία παιχνίδια για τη Μπόρεχαμ, με τον τεχνικό της, Λουκ Γκάραντ να δηλώνει: «Χρειάζομαι παίκτες που να μπορούν να περάσουν μέσα από ένα τοίχο από τούβλα για μένα, για την ώρα αυτοί δεν μπορούν να περάσουν ούτε μέσα από ριζόχαρτο.»
Έχασε στο 91′ 1-0 στην έδρα της Χάρογκεϊτ, ήταν η τρίτη σερί ήττα, μαζί με τον αποκλεισμό από το κύπελλο, κι είναι μόλις δύο βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Οι γηπεδούχοι πάντως ήταν καλύτεροι, έφτασαν κοντά στο γκολ στο 9′ με τον Μαρκ Μπεκ είχαν ακόμα δύο καλές στιγμές με τους Τζος Φάλκινχαμ και Ράιαν Φάλοουφιλντ. Ο Τζον Στιντ που μπήκε στο 80′ έχασε ακόμα μια ευκαιρία για τη Χάρογκεϊτ. Η Όλντερσοτ φάνηκε στο ξεκίνημα του β΄μέρους, όταν ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, Μπέλσοου, σταμάτησε τον Μάλινγκς, είχε ακόμα μια καλή στιγμή με την κεφαλιά του Μπετάμερ. Η Τάουν ήταν όμως καλύτερη και πήρε τους βαθμούς χάρη στο γκολ του Τζακ Έμετ στο 91′. Mε εξαίρεση τους Τζέιμς Ρόου (Μ, 3/0) και Τζορτζ Φάουλερ (A, 12/1) όλοι οι υπόλοιποι παίκτες είναι στη διάθεση του Ντάνι Σιρλ, που δεν αποκλείεται να μείνει πιστός στο 3-5-2 που χρησιμοποίησε με τη Χάρογκειτ.
Η Όλνερσοτ είναι πιο αποτελεσματική εκτός έδρας, αλλά δεν πείθει. Η παράδοση είναι με το μέρος της στην έδρα της Γουντ, μένει να φανεί ποια θα είναι η αντίδραση των γηπεδούχων μετά τα λόγια του τεχνικού τους, τον οποίο οι οπαδοί λατρεύουν γιατί είναι παλιός παίκτης της ομάδας. Μπορούν τουλάχιστον να αποφύγουν ακόμα μία ήττα με το 1 DNB στο 1.70.

21:45 Bromley FC – Stockport County
Επέστρεψε στην κορυφή με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο, διαλύοντας με 5-0 τη Χάλιφαξ, πετυχαίνοντας όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος είχε τον έλεγχο με τη Χάλιφαξ να παίζει με αντεπιθέσεις, χρειάστηκε όμως να φτάσει το ματς στο 40′ για να… ζεσταθούν οι δύο γκολκίπερ, κανείς δεν περίμενε αυτό που θα ακολουθούσε στο β’ μέρος. Ο Άνταμ Μέκι άνοιξε το σκορ με μια βολίδα στο 53′, έξι λεπτά αργότερα ο Χάκετ-Φέαρτσαϊλντ έκανε το 2-0. Ο Κρις Μπους έκανε με κεφαλιά το 3-0 στο 65′ και το ματς κρίθηκε οριστικά πέντε λεπτά αργότερα όταν πήρε δεύτερη κίτρινη ο Μπίνον-Γουίλιαμς αφήνοντας με 10 παίκτες τη Χάλιφαξ. Το 4-0 ήρθε στο 73′ από τον Τζος Ρις για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 ο Τζο Κίζι στο 92′.
Νίκησε 1-0 στην έδρα της Ντόβερ και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα, γκολ που αξίζει να κρίνει κάθε ματς αυτό που πέτυχε ο Φρανκ Μούλχρεν στο 31′, με ένα φοβερό σουτ από τα 43 μέτρα. Η Στόκπορτ έκανε πολλές φάσεις, στο πρώτο μέρος ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Γιουσούφ Μέρσιν κατάφερε να σταματήσει τους Σαμ Μίνιχαν και Τομ Γουόκερ. Οι Ίνιχ Έφιογκ και Τζέι Ρίσον έφτασαν κοντά στην ισοφάριση για τη Ντόβερ. Η Ίστλιχ μπορούσε να πετύχει κι άλλο γκολ όμως ο Μέρσιν σταμάτησε και τους Έλιοτ Όσμπορν και Νάιλ Μπελ. Στα οκτώ τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι έπαιξαν με παίκτη λιγότερο αφού τραυματίστηκε ο ντε Χάβιλαντ κι είχαν κάνει και τις τρεις αλλαγές.
Η Μπρόμλεϊ δεν είναι διατεθειμένη να αφήσει την κορυφή κι όλα δείχνουν ότι μπορεί να κάνει ακόμα μία νίκη, θα προτιμούσαμε μεγαλύτερη την απόδοση του άσου. Η Στόκπορτ έρχεται από δύο καλά αποτελέσματα και δείχνει ανταγωνιστική, το Over 2.5 στο 1.80 έχει τύχη.

21:45 Chorley FC – Ebbsfleet Utd
Έχασε 2-1 στην έδρα της από τη Γέοβιλ και παρέμεινε στο βυθό της βαθμολογίας, δέχτηκε γκολ για πρώτη φορά μετά από 5 παιχνίδια, μόλις στο 8′ από τον Ματ Γουόρθινγκτον. Η Τσόρλι δεν έδειχνε ικανή να αντιδράσει και στάθηκε τυχερή στη συνέχεια όταν η κεφαλιά του Τζίμι Σμιθ έστειλε τη μπάλα να βρει δυο φορές το δοκάρι. Παρότι δεν έκανε φάσεις άρχισε να αποκτά αυτοπεποίθηση και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 70′ με τον Μασάνκα. Η Γέοβιλ έστειλε στη συνέχεια τη μπάλα στα δίχτυα όμως ο Μπραντμπερι υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και οι γηπεδούχοι πίστεψαν ότι θα έπαιρναν τον βαθμό. Τους τον στέρησε η κεφαλιά του Ρις Μέρφι στο 86′, πρώτη ήττα μετά από 5 παιχνίδια.
Νίκησε 3-2 στο Λονδίνο τη Σάτον και ξεκόλλησε από το βυθό της βαθμολογίας. Προηγήθηκε στο 10′ με μια προσπάθεια του Άλμπι Μόργκαν η οποία χρεώθηκε τελικά ως αυτογκόλ του γκολκίπερ Τζέιμι Μπάτλερ. Η Σάτον ισοφάρισε με τον Αγιεόμπι στο 24′ όμως ο Τζος Πέιν με ένα εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή στο 61′ έδωσε πάλι το προβάδισμα στην Έμπσφλιτ. Ο Ομάρ Μπάγκιελ ισοφάρισε πάλι για τη Σάτον στο 75′, η «Φλιτ» στάθηκε τυχερή στη συνέχεια με τη Σάτον να έχει δύο δοκάρια και πήρε τη νίκη στο 98′ με πέναλτι που έκανε ο Μπάγκιελ κι εκτέλεσε εύστοχα ο Ούγκγου. Aμφίβολος ο Τζόρνταν Χολμς (Τ, 13/0) που χτύπησε στο κεφάλι στο ματς με τη Σάτον, αν δεν τα καταφέρει ο Χάρι Πάλμερ θα κάτσει για πρώτη φορά κάτω από τα δοκάρια. Αναμένεται να επιστρέψει ο Τζος Ουμέρα (Ε, 15/3).
Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στο βυθό της Νάσιοναλ, κλασικό «εξάποντο» η μεταξύ τους αναμέτρηση δεν αποκλείεται να μην αναδείξει νικητή. Η Τσόρλι στηρίζεται αποκλειστικά στην έδρα της, έχει βελτιώσει την άμυνα της και δείχνει ανταγωνιστική, μπορεί να αποφύγει την ήττα, με το 1 DNB στο υποφερτό 1.70.

21:45 Dagenham & Red. – Barrow AFC
Νίκησε 2-1 τη Ρέξαμ κι είναι σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα, ήταν η πρώτη της νίκη μετά από πέντε παιχνίδια. Ο Πίτερ Τέιλορ έκανε τρεις αλλαγές στην ομάδα που αποκλείστηκε από το κύπελλο και οι «Ντάγκερς» έδειχναν απειλητικοί από τα πρώτα λεπτά. Είχαν την πρώτη καλή στιγμή με τον Κάντι στο 2′, στο 6′ ο γκολκίπερ της Ρέξαμ, Ρομπ Λέιτον σταμάτησε τους Κάντι και Μπαλάντα, στο 8′ Τζόαν Λουκ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Το γκολ ήρθε τελικά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Άντζελο Μπαλάντα, όμως οι «κόκκινοι δράκοι» ισοφάρισαν 6 λεπτά μετά την έναρξη του β΄μέρους με τον Λουκ Γιάνγκ. Ο Κάντι ήταν αυτός που πέτυχε στο 57′ το γκολ της νίκης για τη Ντάγκεναμ, που θα μπορούσε να πετύχει ένα ακόμα στις καθυστερήσεις με τον Μπαλάντα.
Έχασε 4-2 στην έδρα της Τορκί, παρότι προηγήθηκε μόλις στο 10′ με το γκολ του Ντιόρ Άνγκους. Ο Τζέιμι Ριντ ισοφάρισε στο 31′ για τους γηπεδούχους, με τη Μπάροου να μένει με 10 παίκτες όταν ο Τζον Ρούνεϊ αποβλήθηκε για χέρι στην περιοχή και καταλογίστηκε πέναλτι. Ο Ριντ το εκτέλεσε εύστοχα δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους που έκαναν το 3-1 στο 51′ με τον Αρμάνι Λιτλ. Η Μπάροου πάλεψε -παρά το αριθμητικό μειονέκτημα- και μείωσε στο 56′ με τον Κόνορ Μπράουν, όμως ο Λιτλ σκόραρε ξανά στο 75′ διαμορφώνοντας το τελικό 4-2. Ήταν η πρώτη ήττα μετά από 7 σερί νίκες για τη φορμαρισμένη Μπάροου. Η ομάδα του Ίαν Ίβατ κέρδισε την έφεση που έκανε για την κόκκινη του Ρούνεϊ (Μ, 17/8) που σημαίνει ότι είναι διαθέσιμος για το ματς με τη Ντάγκεναμ.
Η Ντάγκεναμ έρχεται από τη σημαντική νίκη επί της Ρέξαμ κι αν κερδίσει τη Μπάροου μπαίνει αυτή στην πρώτη επτάδα, ένας βαθμός χωρίζει τις δύο ομάδες. Η Μπάροου θα έχει τον Ρούνεϊ στη διάθεση της και χάρη σε αυτόν σκοράρει με ευχέρεια. Το ματς δείχνει ανοικτό, το Over 2.5 στο 1.80 αρκετά πιθανό.

21:45 Dover Athletic – Eastleigh
Γνώρισε την ήττα με 1-0 μέσα στην έδρα της από τη Στόκπορτ, το ματς κρίθηκε από το εντυπωσιακό γκολ του Φρανκ Μούλχρεν στο 31′, μια βολίδα από τα 43 μέτρα. Ο γκολκίπερ Γιουσούφ Μέρσιν κράτησε τη Ντόβερ στο ματς, σταματώντας τους Σαμ Μίνιχαν και Τομ Γουόκερ. Η Ντόβερ έψαξε την ισοφάριση όμως οι Ίνιχ Έφιογκ και Τζέι Ρίσον αστόχησαν. Αν δεν ήταν ο Μέρσιν κάτω από τα δοκάρια η Ντόβερ θα μπορούσε να δεχτεί κι άλλα γκολ, ο Τούρκος γκολκίπερ σταμάτησε τους Έλιοτ Όσμπορν και Νάιλ Μπελ. Η Ντόβερ χρειάστηκε να παίξει με παίκτη λιγότερο στα 8 τελευταία λεπτά, μιας και τραυματίστηκε ο ντε Χάβιλαντ κι είχε ήδη κάνει και τις τρεις αλλαγές. Ο Γουίλ ντε Χάβιλαντ (Α, 14/1) είναι εκτός μάχης μετά τον τραυματισμό του, όπως και οι Νασίμ Λ’Γκουλ (Μ, 15/1), Ρίκι Μοντέστε (Ε, 13/4) και Τζόι Μπέντφορντ (Μ, 1/0).
Πήρε ένα απίστευτο 1-1 στην έδρα της Γουόκινγκ αφού δέχτηκε γκολ στο 95′ και ισοφάρισε στο 98′! Έφτασε έτσι τα 8 ματς χωρίς ήττα κι είναι σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα. Από τους κορυφαίους της Ίστλιχ ο Πολωνός γκολίπερ, Μάρτιν Στρίγιεκ που σταμάτησε τους Μαξ Κρέτζσχμαρ και Ντέιβ Τάρπεϊ, δουλειά είχε και ο κίπερ της Γουόκινγκ, Κρεγκ Ρος που απέκρουσε την προσπάθεια του Ντάνι Χόλαντς. Καλύτερη η Γουόκινγκ είχε και δοκάρι με τον Κρέτζσχμαρ που λίγο αργότερα νικήθηκε πάλι από τον Στρίγιεκ ο οποίος σταμάτησε και τον Λόζα στη συνέχεια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν τελικά με τον Τζαμάρ Λόζα στο 95′, όμως ο Σκοτ Ρέντελ στο 98′ έσωσε τον βαθμό σκοράροντας κόντρα στην πρώην ομάδα του. Εκτός μάχης ο Ρομπ Άτκινσον (Α, 11/1) που χτύπησε στο κεφάλι, ο Άλεξ Γουίντερ (Α, 5/0) έχει αποθεραπεύθηκε, έχει όμως να παίξει από τον Αύγουστο κι ίσως μείνει εκτός αποστολής.
Χωρίς νίκη στα 7 τελευταία ματς στην έδρα της η Ντόβερ, είναι αξιόπιστη μόνο μακριά από το σπίτι της. Η Ίστλιχ είναι σε άνοδο, μετρά 8 ματς χωρίς ήττα κι έχει ψυχολογία μετά το βαθμό που πήρε από τη Γουόκινγκ. Η Ντόβερ όμως θα κάνει ότι μπορεί για να αποφύγει μια δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα σε 4 μέρες, το 2 DNB στο 2.40 αξίζει το ρίσκο.

21:45 Harrogate Town – Barnet
Κέρδισε στο 91′ με 1-0 την Όλντερσοτ, ήταν η τρίτη σερί νίκη της, μαζί με το ματς κυπέλλου, και την έφερε στην 4η θέση. Άξιζε πάντως τη νίκη, πίεσε από το ξεκίνημα, έχασε μόλις στο 9′ την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Μαρκ Μπεκ, ακολούθησαν άλλες δύο με τους Τζος Φάλκινχαμ και Ράιαν Φάλοουφιλντ. Απειλήθηκε μόνο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, όταν ο γκολκίπερ της, Μπέλσοου, εξουδετέρωσε την προσπάθεια του Μάλινγκς και σε μια κεφαλιά του Μπετάμερ. Συνέχισε να πιέζει περιορίζοντας σε παθητικό ρόλο τη «Σοτς», έχασε ακόμα μια ευκαιρία με τον Τζον Στιντ , για να έρθει τελικά η λύτρωση με το γκολ του Τζακ Έμετ στο 91′.
Έχασε 2-0 στην έδρα της Χάρτλπουλ κι είναι στη μέση της βαθμολογίας. Έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 2′ με το σουτ του Αλεξάντερ και στο 6′ βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Νικ Καμπάμπα. Έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε μια γρήγορη αντεπίθεση με τον Τζος Γουόκερ για να δεχτεί ακόμα ένα γκολ από τον Καμπάμπα στο 27′. Η Χάρτλπουλ κυριάρχησε στη συνέχεια, είχε δοκάρι με τον Φρέιζερ Κερ πριν λήξει το ημίχρονο, ο Σκοτ Λόατς, πρώην γκολκίπερ της Χάρτλπουλ, σταμάτησε δύο φορές τον Καμπάμπα εμποδίζοντας τον να κάνει χατ-τρικ. Στο 64′ τα πράγματα έγιναν χειρότερα για την Μπαρνέτ όταν ο Τέιλορ πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα, είχε πάντως μια καλή στιγμή με τον Αλεξάντερ την οποία εξουδετέρωσε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, Μπεν Κίλιπ. Τιμωρημένος μετά την αποβολή του ο Τζακ Τέιλορ (Μ, 16/3).
Η Χάρογκειτ έχει το προβάδισμα, η Μπαρνέτ όμως δεν είναι κακή και παρότι δε σκόραρε κόντρα στη Χάρτλπουλ βρίσκει συχνά δίχτυα. Η Χάρογκειτ σκοράρει συνεχώς στα τελευταία ματς, το γκολ/γκολ στο 1.75 συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες.

21:45 Maidenhead Utd – AFC Fylde
Νίκησε στο 90′ με 1-0 τη Σόλιχαλ Μουρς και απομακρύνθηκε αρκετά από τις τελευταίες θέσεις. O Άλαν Ντεβονσαϊρ δεν άλλαξε την ενδεκάδα που είχε κατεβάσει στο ματς κυπέλλου την Τρίτη με τη Γουίνλτστοουν, η Σόλιχαλ όμως έδειχνε καλύτερη. Σε ένα ανοικτό πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρίες με τους Τζέικ Μπίσλεϊ και Κάιλ Στόρερ, η «Μέιντεν» πίεσε στο τέλος του ημιχρόνου κι είχε και αυτή ευκαιρίες. Οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν στην επανάληψη είχαν δοκάρι με τον Άπγουορντ στο 70′, ζήτησαν πέναλτι σε χέρι στο 75′. Το ματς κρίθηκε στο 90′ με τον Γάλλο αμυντικό Ρεμί Κλεριμά να δίνει στο 90′ τη νίκη στη Μέιντενχεντ και να δηλώνει στο τέλος ότι η ομάδα του ήθελε πιο πολύ τη νίκη.
Πήρε μεγάλη νίκη με 2-0 στην έδρα της Μπόρεχαμ το Σάββατο και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ ανακοίνωσε και προπονητή τη Δευτέρα, με τον Τζιμ Μπέντλεϊ να αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία. Στο ματς με τη Μπόρεχαμ έδειξε τις προθέσεις της από την αρχή, έφτασε κοντά στο γκολ στο 3′ με τον Κόσιλο, για να προηγηθεί στο 19′ με τον Άντι Τέιλορ. Την κράτησε στη συνέχεια ο γκολκίπερ, Τζέιμς Μοντγκόμερι κάνοντας καθοριστικές επεμβάσεις, για να έρθει ένα ακόμα γκολ στο 90′ από τον Ντάνι Μπράντλεϊ. Το μεγάλο νέο όμως είναι ο ερχομός του Μπέντλεϊ, οποίος μέχρι πρότινος ήταν ο μακροβιότερος τεχνικός στις επαγγελματικές κατηγορίες της Αγγλίας, 8.5 χρόνια στον πάγκο της Μόρκαμ, την άφησε τη Δευτέρα για να αναλάβει τη Φάιλντ. Φέρνει μαζί τον βοηθό του Κεν ΜακΚένα και τον προπονητή τερματοφυλάκων, Λι Τζόουνς. Το γεγονός ότι ο 43χρονος τεχνικός άφησε ομάδα που είναι μια κατηγορία πιο πάνω κάνει ακόμα πιο σημαντική την πρόσληψη του.
Η αναμέτρηση έδειχνε έτσι κι αλλιώς αμφίρροπη, ο ερχομός του Μπέντλεϊ αλλάζει τα δεδομένα, η Φάιλντ είχε έτσι κι αλλιώς ψυχολογία μετά τη νίκη επί της Μπόρεχαμ. Ο Ντέβονσαϊρ δύσκολα θα κατεβάσει την ίδια ενδεκάδα σε τρίτο σερί ματς σε 7 μέρες, η Φάιλντ μπορεί να επωφεληθεί. Με Ντέβονσαϊρ όμως αντίπαλο η κάλυψη είναι απαραίτητη, το 2 DNB στο 1.73.

21:45 Sutton United – Halifax
Υπέστη εντός έδρας ήττα με 3-2 από την ουραγό Έμπσφλιτ κι έφτασε τα 7 ματς χωρίς νίκη σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10′, ο Άλμπι Μόργκαν εκτέλεσε φάουλ στέλνοντας τη μπάλα να βρει το δοκάρι και μετά τον γκολκίπερ Τζέιμι Μπάτλερ για να καταλήξει στα δίχτυα, χρεώθηκε αυτογκόλ. Η Σάτον αντέδρασε φέρνοντας το ματς στα ίσα με το γκολ του Αγιεόμπι στο 24′, βρέθηκε όμως πάλι πίσω στο σκορ από μια βολίδα του Τζος Πέιν έξω από την περιοχή στο 61′. Ο Ομάρ Μπάγκιελ ισοφάρισε στο 75′ για τη Σάτον που είχε δύο δοκάρια στη συνέχεια και αντί να πάρει το προβάδισμα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 98′, όταν ο Μπάγκιελ έκανε πέναλτι που το μετέτρεψε σε γκολ ο Ούγκγου. Τραυματίας ο Tζέιμι Κόλινς (Α, 15/3) αναμένεται να χάσει και αυτό το ματς.
Έχασε με το βαρύ 5-0 στην έδρα της πρωτοπόρου Μπρόμλεϊ, έφτασε τα 4 ματς χωρίς νίκη σε πρωτάθλημα και κύπελλο και υποχώρησε στην 3η θέση. Δέχτηκε όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο το πρώτο στο 53′ από τον Άνταμ Μέκι, το δεύτερο στο 59′ από τον Χάκετ-Φέαρτσαϊλντ. Το 3-0 ήρθε στο 65′ από την κεφαλιά του Κρις Μπους και στο 70′ έμεινε με 10 παίκτες όταν πήρε δεύτερη κίτρινη ο Μπίνον-Γουίλιαμς. Οι Τζος Ρις στο 43′ και Τζο Κίζι στο 92′ ολοκλήρωσαν τη συντριβή της «Φαξ». Ήταν η τρίτη της ήττα στα 4 τελευταία παιχνίδια, έκτη στα 10 ματς, ενώ έχει σκοράρει μόνο στο ένα από τα 4 τελευταία παιχνίδια της. Τιμωρημένος ο Μπίννομ-Ουίλιαμς (Α, 18/2) που αποβλήθηκε, το πιθανότερο είναι ο Πιτ Γουάιλντ να βάλει τον Ντάκγουορθ στο αριστερό άκρο της άμυνας και να ξεκινήσει τον Χάνσον δεξιά.
Η Σάτον θέλει τη νίκη για να βγει από την επικίνδυνη ζώνη μόνο αξιόπιστη δεν είναι όμως στην έδρα της. Τα εκτός έδρας ματς βολεύουν τη Χάλιφαξ, παρά τη συντριβή από τη Μπρόμλεϊ, και η αντίδραση της δεν θα αργήσει. Στο 1.75 το 2 DNB μόνο άσχημο δεν είναι.

21:45 Torquay Utd – Wrexham FC
Πέτυχε εντυπωσιακή νίκη με 4-2 επί της Μπάροου που μετρούσε 7 σερί νίκες. Η Μπάροου ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 10′ με τον Ντιόρ Άνγκους, όμως ο Τζέιμι Ριντ ισοφάρισε στο 31′ για την Τορκί. Στο 41′ καταλογίστηκε πέναλτι σε χέρι του Τζον Ρούνεϊ, ο μέσος της Μπάροου αποβλήθηκε και ο Ριντ εκτέλεσε το πέναλτι δίνοντας το προβάδισμα στην Τορκί. Ο Αρμάνι Λιτλ έκανε το 3-1 στο 51′, η Μπάροου κατάφερε να μείωσει στο 56′ με τον Κόνορ Μπράουν,η όποια αντίσταση της όμως σταμάτησε εκεί, ο Λιτλ σκόραρε ξανά στο 75′ κάνοντας το 4-2. Πήρε τον παλιό της επιθετικό Σάικου Γιάννε με τη μορφή δανεισμού μέχρι το Γενάρη από τη Μπρίστολ Σίτι, ο 19χρονος επιθετικός είχε πετύχει 16 γκολ πέρυσι με την Τορκί.
Έχασε 2-1 στο Λονδίνο από τη Ντάγκεναμ και παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού, δεν έχει κάνει φέτος νίκη εκτός έδρας. Οι «Ντάγκερς» ξεκίνησαν δυνατά, έχασαν τρεις ευκαιρίες στα πρώτα 6 λεπτά, στο 8′ είχαν και δοκάρι με τον Τζόαν Λουκ. Άνοιξαν το σκορ με τον Άντζελο Μπαλάντα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, η Ρέξαμ ισοφάρισε στο 51′ με τον Λουκ Γιάνγκ. Ο Κάντι έκανε στο 57′ το 2-1 για τη Ντάγκεναμ που έφτασε κοντά σε ένα ακόμα γκολ στις καθυστερήσεις με τον Μπαλάντα. Ο Τζέιτζεϊ Χούπερ (Ε, 10/2) χτύπησε στο ματς με τη Ντάγκεναμ κι είναι εκτός αποστολής, ενώ το πιθανότερο είναι να απουσιάσει για ένα ακόμα ματς ο Σον Πίρσον (Α, 15/0). Παραμένει τραυματίας ο Μάνι Σμιθ (A, 8/1).
Δίκαιο φαβορί η Τορκί, τα εντός έδρας παιχνίδια της συνήθως ανοίγουν. Η Ρέξαμ δεν πατάει καλά, έφτασε τα 5 ματς χωρίς νίκη, ψάχνει αντίδραση. Και οι δύο ομάδες μπορούν να σκοράρουν, το γκολ/γκολ στο 1.75 δείχνει πιθανό.

21:45 Woking – Notts County
Προηγήθηκε στο 95′ της Ίστλιχ για να δεχτεί την ισοφάριση στο 98′ και να φτάσει τα 12 ματς χωρίς νίκη. Άξιζε κάτι καλύτερο, έκανε πολλές φάσεις, είχε και δοκάρι με τον Μαξ Κρέτζσχμαρ, κορυφαίος ο Πολωνός γκολκίπερ της Ίστλιχ, Μάρτιν Στρίγιεκ, που σταμάτησε τους Κρέτζσχμαρ, Ντέιβ Τάρπεϊ και Τζάμάρ Λόζα. Ο Λόζα τελικά ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ στο 95′, τρία λεπτά αργότερα όμως σκόραρε ένα πρώην παίκτης της Γουόκινγκ, ο Σκοτ Ρέντελ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Ο Άλαν Ντόουσον συνέχισε να αλλάζει παίκτες και σχήματα, ξεκίνησε για πρώτη φορά τον μέσο Γκλεν Ρία που ήρθε ως δανεικός από τη Λούτον. Στα θετικά η επιστροφή του Μούσα Ντιαρά (Α, 13/1) που έπαιξε κόντρα στην Ίστλιχ, μοναδικός απών ο Τάιρεκ Τζόνσον (Α, 12/2) που είναι ακόμα τραυματίας.
Έχασε 1-0 στην έδρα της Τσέστερφιλντ και βρέθηκε εκτός επτάδας. Με 13 βαθμούς στα 5 τελευταία ματς πήγε με αέρα στο ματς και θα μπορούσε να προηγηθεί, είχε ένα καλό σουτ του Κάιλ Γούτον που έφυγε άουτ κι ένα του Κριστιάν Ντένις που απέκρουσε ο γκολκίπερ της Τσέστερφιλντ, Σουάν Τζαλάλ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν κόντρα στη ροή του αγώνα στο 27′ με τον Τζεβάρο Νεπομουσένο. Στο δεύτερο μέρος ο Τζαλάλ νίκησε τον Ρίτσαρντ Μπρίντλεϊ, ο Μίτσελ Ρόουζ έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα άουτ, η ισοφάριση δεν ήρθε ποτέ. Ικανοποιημένος μόνο από την εμφάνιση ο Νιλ Άρντλεϊ, ζήτησε από τους παίκτες του να απειλούν πιο συχνά τις αντίπαλες άμυνες. Ο Κόνελ Ρόουλινσον (Α, 14/0) έχασε το ματς του Σαββάτου, επέστρεψε όμως στις προπονήσεις και είναι διαθέσιμος. Αμφίβολος ο Νέιθαν Τάισον (Ε, 8/1) που είναι άρρωστος, θα χρειαστεί τσεκάρισμα. Μόνιμος απών ο τραυματίας Τζιμ Ο’Μπράιεν (Μ, 10/1).
Το ματς δείχνει πιο κοντά στην ισοπαλία από οποιοδήποτε άλλο αυτή την αγωνιστική. 12 ματς χωρίς νίκη είναι πολλά για τη Γουόκινγκ, ο Ντόουσον μάλλον το παρακάνει με τις συχνές αλλαγές στο ρόστερ. Ποιοτικότερη η Κάουντι ψάχνει το κάτι παραπάνω εκτός έδρας, έχει ένα προβάδισμα. Απαραίτητη η κάλυψη με το 2 DNB στο 1.75.