England National League

21:45 Hartlepool Utd-Solihull Moors

Πήρε 2-2 στην έδρα της Νοτς Κάουντι σε ένα ματς που βρέθηκε να προηγείται με 2-0. Στις κερκίδες ήταν ο Ντέβιντ Τσάλινορ, ο πρώην προπονητής της Φάιλντ είναι από τα φαβορί για την τεχνική ηγεσία της «Πουλς». Η Χάρτλπουλ προηγήθηκε μόλις στο 8′ με τον Γκάβαν Χόλοχαν και διπλασίασε τα τέρματα της στο 42′ με τον Καμπάμπα. Δύο λεπτά αργότερα όμως η Κάουντι μείωσε με τον Γουές Τόμας, κι είχε τον γκολκίπερ της, Σαμ Σλόκομπ, να ευχαριστεί που απέκρουσε το σουτ του Πίτερ Κιόσο στο 57′. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τόμας σκόραρε με κεφαλιά και παραλίγο να κάνει χατ-τρικ στο 84′, η Χάρτλεπουλ όμως έμεινε για τέταρτο ματς αήττητη με τον 36χρονο Άντονι Σουίνι στο ρόλο του υπηρεσιακού τεχνικού. Θα τσεκάρει την ετοιμότητα του Γκίμι Τουρέ (Ε, 18/7) που έχασε το ματς με τη Νοτς Κάουντι. Διαθέσιμος ο Μάιλς Άντερσον (Α, 1/0), αυτός που θα λείψει σίγουρα είναι ο Λουκ Μόλινο (Μ, 16/2) που αναρρώνει ακόμα μετά την εγχείρηση στον αστράγαλο. Αναμένεται να επιστρέψει στις αρχές του επόμενου μήνα.
Νίκησε 2-1 τη Ντάγκεναμ φτάνοντας τις 5 σερί εντός έδρας νίκες κι απέχει μόλις ένα βαθμό από την πρώτη επτάδα. Προηγήθηκε μόλις στο 2′ με την κεφαλιά του Τζέιμς Μπελ, το προβάδισμα όμως κράτησε μόνο 18 λεπτά, ο Ρις Γκράντ ισοφάρισε με κεφαλιά στην πρώτη προσπάθεια των «Ντάγκερς» εντός εστίας. Η Σόλιχαλ πίεσε, έχασε ευκαιρίες με τους Μπολ και Κάλουμ Χάου, ενώ ο γκολκίπερ της Ντάγκεναμ, Έλιοτ Τζάστχαμ, σταμάτησε το σουτ του Κάιλ Στόρερ. Ο Πολ ΜακΚάλουμ στο 59′ έκανε το 2-1 για τη Μουρς πετυχαίνοντας το πέμπτο φετινό του γκολ κι ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Τιμ Φλάουερς. Και οι δύο ομάδες είχαν δοκάρι στη συνέχεια, ο Άλεξ Γκάντγκερ για τη Σόλιχαλ και ο Τζόαν Λούκε για τη Ντάγκεναμ. Αμφίβολος ο Ντάρεν Κάρτερ (Μ, 10/0) που δεν έπαιξε στο ματς με τη Ντάγκεναμ, ενώ είχε επιστρέψει από τραυματισμό τρεις μέρες νωρίτερα σκοράροντας μάλιστα σε παιχνίδι του σκωτσέζικου Τσάλεντζ Καπ.
Και οι δύο ομάδες δείχνουν σε καλή κατάσταση, η Σόλιχαλ έχει κερδίσει και στις δύο επισκέψεις της στην έδρα της Ντάγκεναμ. Είναι όμως κυρίως ομάδα έδρας, από τους 30 βαθμούς που έχει μαζέψει τους 24 τους έχει πάρει στο γήπεδό της. Η Χάρτλπουλ μπορεί τουλάχιστον να αποφύγει μια εντός έδρας ήττα, το 1 DNB στο 1.95 κρίνεται ικανοποιητικό.