England National League

17:00 Stockport County – Dagenham & Red.
‘Εχασε 3-1 μέσα στην έδρα της από τη Γουόκινγκ, σε ένα ματς που ξεκίνησε πολύ καλά κι έδειχνε ότι αυτή θα άνοιγε το σκορ. Έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Έλιοτ Όσμπορν και Ντεβάντε Ρόντνεϊ και το πλήρωσε στο 22′ όταν ο Τζακ Χάιντ έδωσε το προβάδισμα στους «Καρδινάλιους». Την κράτησε στο ημίχρονο ο γκολκίπερ, Μπεν Χίντσκλιφ, που απέκρουσε εντυπωσιακά την προσπάθεια του Ντέιβ Τάρπεϊ, στο 69′ όμως ο Τάρπεϊ βγήκε νικητής διπλασιάζοντας τα τέρμα της Γουόκινγκ. Στο 77′ ο Χάιντ σκόραρε ξανά, η κεφαλιά του έστειλε τη μπάλα να βρει το δοκάρι, στη συνέχεια την πλάτη του Χίντσκλιφ και να καταλήξει στα δίχτυα, δεν ήταν η μέρα της Στόκπορτ. Το μόνο που κατάφερε η Κάουντι ήταν να μειώσει στο 86′ με τον Μάλχερν, ήταν η πρώτη της ήττα μετά από 5 ματς. O Ντάρεν Στίβενσον (Ε.) δεν έχει παίξει ακόμα φέτος, είναι πίσω από πλευράς φυσικής κατάστασης. Αμφίβολοι οι Νταν Κόουαν (Α, 17/0), Κόνορ Ντιμάιο (Μ, 12/0), Τζο Λέσλι (Μ, 12/1) και Νάιαλ Μπελ (Ε, 18/2).
Έχασε 2-1 στην έδρα της Σόλιχαλ, δεύτερη σερί ήττα, τέταρτη στα 5 τελευταία παιχνίδια. Μόλις στο δεύτερο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ από την κεφαλιά του Τζέιμς Μπολ, κατάφερε όμως να ισοφαρίσει στην πρώτη της επίθεση στο ματς. Ο Άλεξ ΜακΚουίν εκτέλεσε φάουλ και ο Ρις Γκραντ με κεφαλιά στο 20′ έφερε το ματς στα ίσα. Η Σόλιχαλ πίεσε, ο γκολκίπερ Έλιοτ Τζάστχαμ σταμάτησε τους Κάιλ Στόρερ, Μπολ και Χάου, για να νικηθεί στο 59’ από το Πολ ΜακΚάλουμ. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι στη συνέχεια, η Σόλιχαλ με τον Άλεξ Γκάντγκερ και οι «Ντάγκερς» με τον Τζόαν Λούκε. Αμφίβολοι οι Λουκ Κρολ (Α, 17/0), Χάρολντ Ονταμέτι (Μ, 6/0) και Άντζελο Μπαλάντα (Μ, 17/7).
Αμφίρροπη αναμέτρηση με το Χ να παίζει δυνατά, η απόδοση του παρουσιάζει πτωτικές τάσεις. Τα ματς και των δύο ομάδων είναι ανοικτά τελευταία, με τη Στόκπορτ να έχει μεγαλύτερη ευχέρεια στο σκοράρισμα αλλά όχι αξιόπιστη άμυνα. Το Over 2.5 στο 1.97 δείχνει εξαιρετικό.