Ευρωπαϊκές ήττες για ΑΕΚ και Κεραυνό

Την ήττα από την Ροστόκ γνώρισε η ΑΕΚ χθες στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο του FIBA Europe cup με σκορ 86-73. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για την ομάδα της Λάρνακας σε τέσσερεις αγώνες, με τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση να παραμένουν ακέραιες.

Κομβικό σημείο του αγώνα ήταν το κακό ξεκίνημα της ΑΕΚ στην 3η περίοδο, μιας και στο ημίχρονο, ήταν πίσω στο σκορ με -9, αλλά ως το 26`, η διαφορά ανέβηκε στο +25 και τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα. Αν και στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο στο δεύτερο οι Γερμανοί κυριάρχησαν και πήραν τη νίκη. Κορυφαίος για την ΑΕΚ ο Μπράουν με 22 πόντους.

Την τέταρτη του ήττα γνώρισε ο Κεραυνός στην φάση των ομίλων του FIBA Europe Cup μιας και έχασε 97-90 από την ιταλική Βαρέσε, όμως είχε πολύ καλή παρουσία απέναντι σε μία ομάδα με τεράστια ποιότητα. Οι Ιταλοί είχαν το πάνω χέρι σε όλο τον αγώνα αλλά ο Κεραυνός είχε μείνει κοντά στο σκορ και πάλεψε για το καλύτερο δυνατό. Κορυφαίοι για την ομάδα του Κεραυνού οι Σπένσερ και Ρέινολντς με 24 και 23 πόντους αντίστοιχα.

1ST DEPOSIT BONUS– 100% μπόνους πρώτης κατάθεσης μέχρι €300!

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.