Halmstads BK vs Mjällby AIF Σουηδία Superettan

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Στην εκπνοή των καθυστερήσεων πλήρωσε το τίμημα της αμυντικής της αστάθειας χάνοντας 1-0 εκτός από την Ντόλκουρντ.

H ομάδα του Μάγκνους Χάγκλουντ έπαιξε και πάλι συντηρητικά στοχεύοντας να διασφαλίσει τα νώτα της και να χτυπήσει με αντεπιθέσεις, κάτι που σε γενικές γραμμές κατάφερε, ωστόσο τα τελειώματά της δεν ήταν αυτά που έπρεπε. Στην επανάληψη όσο περνούσε η ώρα τόσο περισσότερο κλεινόταν, με αποτέλεσμα να δώσει χώρο στους γηπεδούχους και να το πληρώσει δύο λεπτά πριν το τέλος.

Αγωνιστικά Νέα

Τιμωρημένος ο βασικός μέσος Εντβιν Κούρτουλους (7 συμ., 1 ασίστ). Εκτός έμεινε και πάλι ο έμπειρος επιθετικός Γιόχαν Ούρεμο που δεν έχει ξεπεράσει τον μακροχρόνιο τραυματισμό του.

Bet Info

Εχει 3/4 under και n/g, και τα 3 ήταν 0-0 στο ημίχρονο, ενώ εντός έδρας έχει 3/4 τελευταία  n/g.

ΜΙΑΛΜΠΙ

ΜΙΑΛΜΠΙ

Στις καθυστερήσεις έχασε την ευκαιρία να φύγει νικήτρια από την Μπρόμα δεχόμενη την ισοφάριση σε 1-1.

Ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, μπήκε από την αρχή ξέροντας τι θέλει στο γήπεδο και κυρίως, πώς να το αποκτήσει. Συντηρητική τακτική, έκλεισε τα νώτα της και έπαιξε με αντεπιθέσεις, σε μία εκ των οποίων πήρε προβάδισμα στο 60’ με τον Τέιλορ Σίλβερχολτ. Συνέχισε να έχει τον έλεγχο και να μην επιτρέπει φάσεις, σε μια στιγμή ολιγωρίας όμως στο 90+2’ δέχθηκε την ισοφάριση.

Δεν υπάρχουν αναφορές για κάποιο νέο πρόβλημα, η αποστολή είναι πρακτικά πλήρης.

Bet Info

Αήττητη στα 8 τελευταία, έχει 4 συνεχόμενα under, ενώ εκτός έδρας έχει 4/5 ματς με 2-3 γκολ.

Πρόταση

Ούτε η αλλαγή τεχνικού φαίνεται να έχει ωφελήσει ουσιαστικά τη Χάλμσταντ, παρότι με την έλευση του Μάγκνους Χάγκλουντ έχει γίνει περισσότερο σταθερή αμυντικά. Επιθετικά έχει πρόβλημα και αυτό είναι εμφανές κάθε εβδομάδα. Η Μιέλμπι αντίθετα είναι σε εξαιρετική κατάσταση, συμπαγής αμυντικά και σκοράρει όσο χρειάζεται για να πάρει τους βαθμούς. Το  12 + over 2,5 στην betonalfa