“Η μπάλα είναι πόρνη”.Ιβιτσα Όσιμ

Καλησπέρα απο τον Bomber,

Σήμερα θα ξεκινήσουμε με μια ατάκα του μεγάλου  Ίβιτσα Όσιμ: “Η μπάλα είναι πόρνη”. Και με αυτή την λογική θα παίξουμε την τριάδα μας σε ημίχρονα/τελικά.

MACCABI T AVIV (ISR) v CFR CLUJ (ROM):Απο την μια το κλίμα στην γηπεδούχο δεν είναι καλό για τον προπονητή και απο την άλλη τα πράγματα πάνε απο το καλό στο καλύτερο για την φιλοξενούμενη.Και στο πρώτο ματς ήταν πολυ καλύτερη και σήμερα δεν χάνει.

OLYMPIAKOS PIR. (GRE) v VIKTORIA PLZEN (CZE):Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω απο που προκύπτει τόσος φαβοριτισμός για τον Ολυμπιακό.Μπορεί να θέλουμε την νίκη για να περάσει η Ελληνική ομάδα στην επόμενη φάση ,όμως ούτε καλύτερος είναι στην παρούσα φάση,ούτε αγώνες έχει στα πόδια του και έχει πολλά θέματα ανασταλτικά.Απο την άλλη είναι μια ομάδα που κάνει φάσεις και σκοράρει.Και μη ξεχνάτε το 0-0 είναι πολυ πονηρό σκορ.

FC BASEL 1893 v PSV EINDHOVEN (HOL):Στην Ολλανδία η Βασιλεία έδειξε να μην φοβάται την Αϊντχόφεν και όσο την έπαιξε στα ίσια έκανε την ανατροπή στο σκορ. Ξεκούρασε παίκτες το Σάββατο, όπως έκαναν οι Ολλανδοί, όμως με οδηγό το πρώτο παιχνίδι του ζευγαριού και επειδή δεν πιστεύουμε ότι θα πάει σε τόσο γρήγορο τέμπο το παιχνίδι θα πάμε με Χ στο ημίχρονο και να μην χάσουν οι Ολλανδοί στο δεύτερο.