IK Brage vs Trelleborgs FF Σουηδία Superettan

ΜΠΡΑΓΚΕ

ΜΠΡΑΓΚΕ

Νέα αποτυχημένη προσπάθεια να φτάσει στη νίκη, ηττήθηκε εντός έδρας 0-1 από την ανεβασμένη Εργκρίτε.

Η ομάδα του Κλέμπερ Σόρενπο μπήκε ορεξάτη στο γήπεδο, πίεσε και έχασε δύο καλές φάσεις στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο αιφνιδιάστηκε στο 13’ και έμεινε πίσω στο σκορ. Στη συνέχεια κινδύνευσε σε δύο περιπτώσεις να δεχθεί και δεύτερο, ωστόσο στην επανάληψη ανέλαβε τον έλεγχο και έκανε αρκετές φάσεις, ωστόσο οι επιθετικοί της ήταν αναποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.

Αγωνιστικά Νέα

Δεν υπάρχουν αναφορές για κάποιο νέο πρόβλημα σε σχέση με το τελευταίο ματς.

Bet Info

Τρία ματς χωρίς νίκη, έχει 3/4 under και n/g, ενώ εντός έδρας έχει 5/6 under, ισάριθμα ήταν ισόπαλα στο ημίχρονο.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Ισόπαλη χωρίς τέρματα αναδείχθηκε εντός έδρας με την Ντέγκεφορς μετά από σχετικά καλή εμφάνιση.

Η ομάδα του Πέτερ Σβερντ ήταν από την αρχή εκείνη που έψαξε το γκολ και έκανε φάσεις, εντούτοις πότε ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και πότε η αστοχία των επιθετικών της δεν της επέτρεψαν να φτάσει στο γκολ. Στην επανάληψη πάντως δέχθηκε και εκείνη φάσεις και παραλίγο να το πληρώσει στο 58’.

Εξέτισε την ποινή του ο βασικός αμυντικός Ούγκο Αντερσον (11 συμ., 1 ασίστ) και είναι κανονικά διαθέσιμος. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του και επιστρέφει ο ενίοτε βασικός επιθετικός Νεμπιγιού Πέρι (7 συμ., 1 γκολ, 1 ασίστ, 3 αλλαγή).

Εκτός αποστολής έμεινε ο βασικός αμυντικός Αντον Τίντεμαν (11 συμ.) που είναι άρρωστος και δεν έπαιξε και στο ματς με την Ντέγκεφορς.

Bet Info

Αήττητη στα 4 τελευταία ματς, έχει 4/5 g/g, τα 3 και over, ενώ εκτός έχει 4/5 over και g/g.

Πρόταση

Δεν είναι στην καλύτερη φάση η Μπρόγκε, αγνοεί τη νίκη σε 3 ματς, σκοράρει με δυσκολία και γενικώς δείχνει να βρίσκεται σε αγωνιστική ύφεση. Η Τρέλεμποργκ από την άλλη είναι σε ανοδική πορεία, έχει καταφέρει να σφίξει αμυντικά και να παίρνει βαθμούς βασιζόμενη στις αντεπιθέσεις. Με βάση την πρόσφατη φόρμα, έχει μικρό προβάδισμα. Χ2 + under 3,5 στην betonalfa