IK Frej vs Dalkurd FF Σουηδία Superettan

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ

Με έναν πόντο επέστρεψε από το Τρέλεμποργκ, αποσπώντας «λευκή» ισοπαλία μετά από μέτρια εμφάνιση και ούσα αρκετά τυχερή.

Η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον ήταν καλύτερη στο πρώτο 20λεπτο οπότε και είχε μια δυο καλές φάσεις να προηγηθεί, ωστόσο ο γκολκίπερ της Τρέλεμποργκ επενέβη αποτελεσματικά. Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο, πίεσαν και έκαναν αρκετές ευκαιρίες, με τον γκολκίπερ της Ντέγκεφορς να στέκεται πολύ καλά και να αποσοβεί κάθε κίνδυνο.

Αγωνιστικά Νέα

Αμφίβολοι παραμένουν και σήμερα ο βασικός επιθετικός και τοπ σκόρερ Ερικ Μπιέρνταλ (11 συμ., 5 γκολ) και οι εναλλακτικοί μέσοι Ματίας Οζγκούν (5 συμ., 1 γκολ, 4 αλλαγή) και Τζόελ Ντάνιελ (2 συμ. ως αλλαγή).

Bet Info

Χωρίς νίκη 5 ματς, έχει 3 over στα 4 τελευταία, ενώ εντός έδρας έχει 4/6 over και g/g.

ΒΑΣΤΕΡΑΣ

ΒΑΣΤΕΡΑΣ

Επιτέλους νίκη. Μετά από 6 ματς κατάφερε να πανηγυρίσει τους 3 βαθμούς επικρατώντας 2-0 εντός της Φρέι.

Η ομάδα του Τόμας Γκάμπριελσον μπήκε αποφασιστικά στο ματς και πήρε τον έλεγχο από το πρώτο λεπτό πιέζοντας ψηλά και κλείνοντας στα καρέ τους τους φιλοξενούμενους. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο 12’ με τον Φίλιπ Τρονέτ μετά από πάσα ακριβείας του Μπόρις Λίεβαρ. Συνέχισε να έχει τον έλεγχο και να πιέζει και έχασε δύο καλές φάσεις ως το τέλος του ημιχρόνου. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης πέτυχε και δεύτερο με αυτογκόλ στο 61’ ενώ στα υπόλοιπα λεπτά έπαιξε συντηρητικά και κράτησε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα το προβάδισμα.

Τραυματίας αποχώρησε στο 23’ ο βασικός μέσος Γιόνας Χέλγκρεν (9 συμ.) και είναι αμφίβολος για σήμερα. Δεν έχει ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό του ο βασικός μέσος Ιλιρ Μπερίσα (7 συμ.) που έχει πρόβλημα με τους προσαγωγούς. Εκτός αποστολής έμειναν και πάλι ο βασικός επιθετικός Κάρλος Γκαέτε Μότζια (5 συμ.) και ο μακροχρόνια τραυματίας βασικός μέσος Στέφαν Μπατάν (3 συμ., 1 γκολ) που υποβλήθηκε σε επέμβαση και ξεκίνησε το στάδιο της αποθεραπείας.

Bet Info

Εχει 5/6 under, τα 4 και n/g, ενώ εκτός έδρας έχει 4 συνεχόμενα under και 3 σερί ισοπαλίες.

Προσπαθεί με όσες δυνάμεις διαθέτει η Φρέι να μαζέψει κάποιους βαθμούς και να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη, ωστόσο οι δυνάμεις της είναι περιορισμένες. Η Ντόλκουρντ είναι σε ανοδική πορεία, βρίσκει τον τρόπο να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει και παίζει πλέον με αυτοπεποίθηση, ενώ θα έχει και κάποιους οπαδούς στις εξέδρες αφού οι δύο πόλεις είναι σχετικά κοντά. X2 + under 3,5 στην betonalfa