Internacional/RS vs Bahia/BA Βραζιλία Série A

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ

Την Παρασκευή έχασε με 2-1 από τη Βάσκο ντα Γκάμα, έχοντας ένα απογοητευτικό πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο δέχτηκε και τα δύο γκολ. Εμφανίστηκε καλύτερη στο δεύτερο 45λεπτο και αν ήταν πιο τυχερή, ίσως να απέφευγε την ήττα. Συγκεκριμένα, ο Αντρέι έδωσε το προβάδισμα στους «σαντίστας» στο 44ο λεπτό, ενώ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Τιάγκο Ρέις διπλασίασε τα τέρματα των Παουλίστας. Οι Γκαούτσος μείωσαν στο 56ο λέπτο με τον Εμερσον Σάντος, αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάσουν εκ νέου την αντίπαλη εστία.

Αγωνιστικά Νέα

Συμπλήρωσε κάρτες ο κεντρικός αμυντικός Εμερσον Σάντος (5/1). Στο στάδιο της αποθεραπείας βρίσκεται ο κεντρικός αμυντικός Ροντρίγκο Μολέντο (5/1). Στο Κόπα Αμέρικα με την εθνική Περού βρίσκεται ο επιθετικός Πάολο Γκερέρο (6/3).

Bet Info

Μετράει 5 συνεχόμενες εντός έδρας νίκες, ενώ είναι αήττητη 9 (7-2-0) ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

Ενδεκάδα

(4-5-1): Μαρσέλο Λόμπα – Ζέκα, Ρομπέρτο, Βίκτορ Κουέστα, Ουέντελ – Ροντρίγκο Λιντόσο, Νονάτο, Νίκο Λόπες, Ντ’Αλεσάντρο, Εντενίλσον (Πάτρικ) – Ραφαέλ Σομπίς

ΜΠΑιΑ ΣΑΛΒΑΔΟΡ

Παρουσιάστηκε προσεχτική και διαβασμένη απέναντι στη Σεαρά, μη δίνοντας χώρους στους γηπεδούχους και πήρε τελικά το βαθμό της ισοπαλίας (0-0). Επιθετικά, πάντως δεν έκανε αισθητή την παρουσία της στην αντίπαλη περιοχή. Σε μια άλλη εξέλιξη ο μέσος Αντερσον Ταλίσκα ακολούθησε πρόγραμμα αποθεραπείας στις εγκαταστάσεις της «Μπαέα» το προηγούμενο διάστημα και στο προσκήνιο ήρθαν «σενάρια» απόκτησής του από τον σύλλογο, ωστόσο ο ίδιος επιβεβαίωσε ότι θα συνεχίσει στην κινεζική Γκουανγκτζού Εβεργκράντε.

Ο αμυντικός χαφ Γκρεγκόρε (8 συμ.) συμπλήρωσε κάρτες και δεν θα παίξει με την Ιντερνασιονάλ, όπως και ο επιθετικός Αρτούρ (8/3). Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο μεσοεπιθετικός Ελμπερ (5 συμ.).

Bet Info

Εφτασε τα 6 ματς χωρίς ήττα (4-2-0) σε όλους τους θεσμούς.

Ενδεκάδα

(4-3-3): Ντούγκλας Φρίντριχ – Νίνο Παραΐμπα, Ερνάντο, Λούκας Φονσέκα, Μοϊσές – Γιούρι, Ελτον, Ντούγκλας Αουγκούστο – Αρτούρ Καϊκέ, Φερναντάο (Ζιλμπέρτο), Ροτζέριο

Eκτίμηση

Εξαιρετικά ανταγωνιστική μπροστά στο κοινό της η Ιντερνασιονάλ, θα πιέσει αρκετά την Μπαΐα. Η τελευταία έχει βρει ένα στυλ παιχνιδιού που της ταιριάζει, αλλά στο συγκεκριμένο ματς δεν υπολογίζει στον αμυντικό χαφ Γκρεγκόρε, παίκτη – «κλειδί» στην τακτική του Ρόζερ Μασάδο. Ρεαλιστική η απόδοση της νίκης των γηπεδούχων στην Betonalfa, θα αποτελέσει την εκτίμησή μας .