Italy Serie B

19:00 Benevento Calcio – Cittadella
Έμεινε στο 0-0 στην έδρα της νεοφώτιστης Πίζα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Για να συμβεί αυτό χρειάστηκε ο Μοντιπό να αποκρούσει πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων! Με χρήση του VAR θα υπήρχε επανάληψη στο πέναλτι αφού κανένα πόδι του Ιταλού τερματοφύλακα δεν πατάει την γραμμή την στιγμή της εκτέλεσης. Οι “μάγοι” δεν είχαν γενικά καλή απόδοση και απείλησαν λίγες φορές με σουτ κυρίως των Ιμπρότα και Βιόλα. Ο Φίλιπο Ιντζάγκι ζήτησε ψυχραιμία, θεωρεί ότι η ομάδα του δημιούργησε τις απαραίτητες ευκαιρίες κόντρα σε μία ενθουσιώδη αντίπαλο και υπενθύμισε πως οι τζιαλορόσι δεν μπορούν να κερδίζουν όλα τα παιχνίδια. Λύθηκε το συμβόλαιο του αναπληρωματικού πέρυσι αμυντικού Αντρέα Κόστα. Παραμένει τραυματίας ο Άγγλος αναπληρωματικός μέσος Γκόνταρντ, ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο αναπληρωματικός κεντρικός αμυντικός Τούια (δεν υπολογίζεται ως ενεργό στέλεχος του ρόστερ).
Πιθανή ενδεκάδα: (4-4-2): Μοντιπό – Γκιαμφί, Αντέι, Καλντιρόλα, Λετίτσια – Τέγιο, Σκιαταρέλα, Βιόλα, Ιμπρότα – Αρμεντέρος, Κόντα.

Ο Βεντουράτο έκανε λόγο για μπλακ-άουτ, προσπαθώντας να εξηγήσει τι συνέβη στο 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Σπέτσια στο Τομπολάτο. Η Τσιταντέλα είχε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας στο 1ο μέρος αλλά στο 2ο η αντίπαλός της έβγαλε μεγαλύτερη ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλεύθηκε τα λάθη στην άμυνα των γηπεδούχων και πέτυχε τρία γκολ από το 48ο έως και το 62ο λεπτό. Βαριά ήττα για εντός έδρας πρεμιέρα, απέναντι σε μία ομάδα που την είχε αποκλείσει πριν από λίγους μήνες στα πλέι οφ ανόδου. Προφανώς και δεν ήρθε το τέλος του κόσμου με μία ήττα, αλλά τώρα πρέπει να αναζητήσει βαθμούς σε μία πολύ δύσκολη έδρα, όπως είναι το Βιγκορίτο. Εξέτισε την ποινή του ο ενίοτε βασικός πέρυσι μέσος Πρόια. Παραμένουν τραυματίες ο βασικός αμυντικός Φράρε (24/0) και ο αναπληρωματικός αμυντικός Ρίτσο (8/0), προστέθηκε στην λίστα ο βασικός στην πρεμιέρα μέσος Βίτο. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο νεοαποκτηθείς μέσος Ντ’ Ούρσο. Δεν κλήθηκαν οι μέσοι Μπουσάλια και Ροζάφιο, αμφότεροι χωρίς συμμετοχή.
Πιθανή ενδεκάδα: (4-3-1-2): Παλεάρι – Γκιρινγκέλι, Άντορνι, Ντρούντι, Μπενεντέτι – Πρόια, Ιόρι, Μπράνκα – Γκαρτζούλο – Πανίκο, Ντιαό.
Η Μπενεβέντο θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα της, να αποδείξει την ποιοτική ανωτερότητά της και να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή νίκη απέναντι σε μία αντίπαλο που την έχει νικήσει πολλές φορές τα τελευταία χρόνια. Η Τσιταντέλα, βέβαια, βολεύεται σε ρόλο αουτσάιντερ, αλλά σίγουρα ο άσος έχει τον πρώτο λόγο.

19:00 Spezia Calcio – FC Crotone
Στις 17 Μαΐου έχασε 1-0 στο Αλμπέρτο Πίκο από την Τσιταντέλα για τον πρώτο γύρο των πλέι οφ ανόδου και έμεινε εκτός συνέχειας. Τρεις μήνες μετά, με νέο προπονητή τον Ιταλιάνο, έπαιρνε την εκδίκησή της στο Τομπολάτο. Το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου δεν προμήνυε πάντως το τι θα ακολουθούσε. Στο 48΄ο Φεντερίκο Ρίτσι της έδωσε το προβάδισμα και 3 λεπτά αργότερα ο Γκαλαμπίνοβ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Την νίκη σφράγισε ο Μόρα στο 62ο λεπτό, σε ένα δεύτερο μέρος που η Σπέτσια εκμεταλλεύθηκε κάθε λάθος της αντίπαλης άμυνας και στην συνέχεια διαχειρίστηκε άριστα το ψυχολογικό πλεονέκτημα. Ο Ιταλός τεχνικός είναι προσγειωμένος, σε ένα πρωτάθλημα που τα συναισθήματα και οι κριτικές εναλλάσσονται γρήγορα. Άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο ενίσχυσης αν προκύψει κάτι ενδιαφέρον. Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο Ιταλός μέσος Ακάμπορα (1/0 πέρυσι), ο Μαροκινός εξτρέμ Μπινταουί (22/4) και ο Ιταλός επιθετικός Μαστίνου (1/0).
Πιθανή ενδεκάδα: (4-3-3): Κράπικας – Βινιάλι, Τέρτσι, Καπραντόσι, Ράμος – Μπαρτολομέι, Μ. Ρίτσι, Μόρα – Φ. Ρίτσι, Γκαλαμπίνοβ, Γκιάσι.

Τουλάχιστον έδωσε τέλος στο αρνητικό σερί των έξι ηττών με αντίπαλο την Κροτόνε. Αλλά και πάλι αποδείχθηκε πως δεν της πάει το συγκεκριμένο ντέρμπι της Καλαβρίας. Με 0-0 τελείωσε ένα ματς με λίγες καλές στιγμές, πολύ πάθος και τους «πυθαγόρειους» να μην εκμεταλλεύονται το αριθμητικό πλεονέκτημα που απόκτησαν στο 78ο λεπτό. Ο Στρόπα παραδέχθηκε πως η ομάδα του δεν έπαιξε καλά και τόνισε πως οι ευκαιρίες της αντιπάλου δημιουργήθηκαν από λάθη δικά τους, στοιχείο το οποίο πρέπει άμεσα να αλλάξει. Επιθετικά θα ανέβει σίγουρα επίπεδο με τον έμπειρο Αργεντινό επιθετικό Μάξι Λόπες που πάντως είναι ακόμα ανέτοιμος και εκτός αποστολής. Πήρε ως δανεικό από την Βερόνα τον Ιταλό μέσο Λούκα Μαρόνε, βασικό πέρυσι στην Serie B. Τραυματίστηκε ο έμπειρος στόπερ Σπόλι (1/0). Παραμένουν εκτός αποστολής οι αμυντικοί Κουράντο (16/0 πέρυσι), Μαριάνι (χωρίς συμμετοχή), ο μέσος Ναλίνι (13/1) και ο επιθετικός Μάρκοβιτς (χωρίς συμμετοχή). Ντεμπούτο στην αποστολή για τον νεοαποκτηθέντα Ολλανδό μέσο Ρούτεν.
Πιθανή ενδεκάδα: (3-5-2): Κόρντατζ – Γκόλεμιτς, Κουόμο, Ζιλιοτί – Μολίνα, Μπενάλι, Μπαρμπέρις, Τζανελάτο, Ματζότα – Σίμι, Ζούνιορ Μεσίας.
Η Σπέτσια ξεκίνησε την σεζόν με εντυπωσιακό διπλό και σταθερά παρουσιάζεται πιο ανταγωνιστική στην έδρα της. Λίγα πράγματα από την Κροτόνε στην πρεμιέρα, λογική επιλογή ο άσος. Κάτω από το 2.00, πάντως, χάνει την αξία του.

22:00 Cosenza – Salernitana
Στο ντέρμπι της Καλαβρίας κάνει κουμάντο. Και μπορεί να μην πανηγύρισε την έβδομη διαδοχική νίκη επί της Κροτόνε, αλλά σίγουρα υπάρχει ικανοποίηση για τον βαθμό της ισοπαλίας που απέσπασε στο Έτσιο Σίντα. Εξάλλου αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από το 78΄και μετά. Έως εκείνο το σημείο υστερούσε ελαφρώς έναντι της αντιπάλου της αλλά γενικότερα ήταν ένα παιχνίδι με λίγες σημαντικές φάσεις εκατέρωθεν. Ο Μπράλια ήταν ικανοποιημένος βλέποντας την ομάδα του να βγάζει στον αγωνιστικό χώρο τα στοιχεία που τη χαρακτηρίζουν και της χάρισαν την παραμονή πέρυσι: πάθος, μαχητικότητα, αυταπάρνηση. Ο Ιταλός τεχνικός εξάλλου επανέλαβε πως στην Serie B δεν παίζουν σημαντικό ρόλο τα μπάτζετ αλλά η ενέργεια που βγάζει κάθε ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και η αφοσίωση στο εκάστοτε πλάνο. Τραυματίστηκε ο βασικός στην πρεμιέρα επιθετικός Λιτέρι. Τιμωρημένος ο Ιταλός μέσος Σιαουντόνε, εξέτισε την ποινή του ο νεοαποκτηθείς Ιβοριανός επιθετικός Κονέ. Παραμένει τραυματίας ο βασικός πέρυσι αμυντικός Ντ’ Οράτσιο.
Πιθανή ενδεκάδα: (4-2-3-1): Πέρινα – Κόρζι, Ίντα, Μόνακο, Λετζίτιμο – Μπρουτσίνι, Μπρο – Καρέτα, Πιερίνι, Μπάεζ – Μόρεο.

Η περσινή σεζόν έκλεισε με ανακούφιση, προβληματισμό και ένταση σε κάθε επίπεδο, η φετινή ξεκίνησε με ενθουσιασμό. Οι οπαδοί της γκρανάτα απόλαυσαν μία χορταστική εμφάνιση απέναντι στην Πεσκάρα στο Αρέκι και μία άνετη νίκη με 3-1. Δύο γκολ από τον επιθετικό από την Γκάμπια, Τζάλοου (36΄, 78΄) και άλλο ένα από τον Ιταλό φορ Τζιανέτι στο 82΄. Το 3-5-2 του Βεντούρα λειτούργησε άψογα. Πολύ καλό παιχνίδι από τον Τσιτσερέλι που κάλυψε την δεξιά πτέρυγα και έκανε πολλούς να αναρωτιούνται γιατί δινόταν ως δανεικός την τελευταία διετία. Ευφορία λοιπόν αλλά καλό θα είναι να υπάρξει συγκράτηση, διότι η Serie B είναι ένας μαραθώνιος δύσκολων αναμετρήσεων. Τραυματίστηκε ο βασικός στην πρεμιέρα επιθετικός Τζιανέτι. Παραμένουν εκτός αποστολής οι αμυντικοί Μπιγιόνγκ (νεοαποκτηθείς), Εσπόζιτο (νεοαποκτηθείς), Περτικόνε (10/0), Μαντοβάνι (26/0), οι μέσοι Αλτομπέλι (νεοαποκτηθείς), Σινιορέλι (0/0), οι επιθετικοί Τσέρτσι (νεοαποκτηθείς), Λομπάρντι (νεοαποκτηθείς), Ροζίνα (17/3).
Πιθανή ενδεκάδα: (3-5-2): Μίκαϊ – Κάρο, Μιλιορίνι, Γιαροσζίνσκι – Τσιτσερέλι, Άκπα Άκπρο, Ντι Τάκιο, Φιρέντσε, Κιγινέ – Τζάλοου, Τζούριτς.
Εντελώς διαφορετικές ομάδες. Η Κοζέντσα θα παίξει άμυνα έχοντας ως στόχο το 1-0, το οποίο επιβεβαίωσε αρκετές φορές πέρυσι ως γηπεδούχος. Η Σαλερνιτάνα με καλή ψυχολογία θα θελήσει να δώσει ρυθμό. Δύσκολα θα ανοίξει το σκορ, χαμηλά η απόδοση στο Under 2.5.

22:00 Cremonese – Virtus Entella
Είναι από τα φαβορί για άνοδο! Το γράψαμε στο αφιέρωμα της Serie B, το παραδέχονται αντίπαλοι ποδοσφαιριστές και προπονητές, και φρόντισε να το επιβεβαιώσει και η ίδια από την πρώτη αγωνιστική. Αντιμετώπισε την Βενέτσια στο Πιερλουίτζι Πένσο και στο πρώτο ημίχρονο είχε πρόβλημα στην κυκλοφορία της μπάλας, όπως παραδέχθηκε και ο ίδιος ο Ραστέλι. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε απόδοση. Έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 53΄όταν ο Τσιοφάνι νικήθηκε από Λετσερίνι σε εκτέλεση πέναλτι αλλά πήρε τελικά το προβάδισμα στο 68΄με τον Μόγκος. Δέχθηκε την ισοφάριση στο 74΄αλλά δεν επαναπαύτηκε στον βαθμό της ισοπαλίας. Διεκδίκησε την νίκη και δικαιώθηκε στο 85΄με τον Καστανιέτι. Υπέφερε για τους 3 πρώτους βαθμούς αλλά ουδείς πρόκειται να της χαριστεί. Ο Ιταλός τεχνικός εξέφρασε τον σεβασμό του για την Βίρτους Εντέλα αλλά τόνισε ότι οι “γκριτζορόσι” έχουν ως στόχο να προσφέρουν χαρά στο κοινό τους Παραμένει τραυματίας ο βασικός πέρυσι αμυντικός Τερανόβα.
Πιθανή ενδεκάδα: (3-5-2): Αγκάτσι – Καράτσολο, Κλέιτον, Ραβανέλι – Μόγκος, Αρίνι, Καστανιέτι, Ντέλι, Μιλιόρε – Παλόμπι, Τσόφανι.

Η επιστροφή της στη Serie B σημαδεύτηκε με νίκη και μάλιστα μία από αυτές που μπορούν να αποδειχθούν καθοριστικές στο τέλος της σεζόν. Υποδέχθηκε στο Κιάβαρι τη Λιβόρνο, αντίπαλο με τον οποίο έχουν ως κοινό στόχο την παραμονή. Με τον ενθουσιασμό έκδηλο στις εξέδρες, μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, ήταν πιο δραστήρια και δίκαια πήρε το προβάδισμα στο 28ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Μανκόζου. Στο δεύτερο ημίχρονο προτίμησε να περιμένει την αντίπαλο, έκλεισε καλά τους χώρους και δεν κινδύνευσε σοβαρά με ισοφάριση. Ικανοποιημένος φυσικά ο Μποσκάλια για μία νίκη με σημαντικό βαθμολογικό αλλά και ψυχολογικό αντίκτυπο. Πήρε από την Κάρπι τον κεντρικό αμυντικό Πόλι, ο οποίος αναμένεται άμεσα να βοηθήσει. Εξέτισε την ποινή του ο νεοαποκτηθείς μέσος Τοσκάνο, τραυματίας ο μέσος Αντόριαν (18/2).
Πιθανή ενδεκάδα: (4-3-1-2): Μπαρανόβσκι – Κοπολάρο, Πελίτζερ, Κιόζα, Σάλα – Έραμο, Παουλούτσι, Νιτσέτο – Σκενέτι – Μανκόζου, Μόρα.
Ομάδες με διαφορετικούς στόχους και διαφορά δυναμικότητας. Στη Serie B βέβαια τίποτα δεν είναι δεδομένο και οι “μικροί” έχουν πάντοτε αρκετές πιθανότητες για θετικό αποτέλεσμα, αλλά οι έως τώρα εμφανίσεις της Κρεμονέζε σε πρωτάθλημα και Κύπελλο με πείθουν να την εμπιστευτώ απόψε.

22:00 Livorno – Perugia Calcio
Η σεζόν έχει ξεκινήσει άσχημα για τη Λιβόρνο. Μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο με εντός έδρας ήττα από την Κάρπι με σκορ 1-0, ηττήθηκε με το ίδιο σκορ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από τη Βίρτους Εντέλα στο Κιάβαρι. Έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι. Στο δεύτερο μέρος είδε την αντίπαλό της να την περιμένει πίσω από το κέντρο αλλά δεν μπορούσε να κάνει παιχνίδι στο πολυπρόσωπο κέντρο και αναγκάστηκε να παίξει με μακρινές μπαλιές που αποδείχθηκαν εύκολη λεία για την αντίπαλη άμυνα. Ο Μπρέντα ξεκαθάρισε πως το γεγονός ότι πέρυσι η Λιβόρνο βελτιώθηκε υπό τις οδηγίες του, δεν εξασφαλίζει κάτι για την φετινή σεζόν. Αντίθετα πρέπει άπαντες να δουλέψουν στις εμφανείς αδυναμίες που υπάρχουν. Απόκτησε από την Παλέρμο τον νεαρό μέσο Ρουτζέρο. Με 26 ποδοσφαιριστές στην αποστολή, προστέθηκαν σε σχέση με την πρεμιέρα ο αμυντικός Μορέλι (δανεικός πέρυσι) και ο νεοαποκτηθείς μέσος Λούκα Ρίτσο. Παραμένει εκτός ο νεοαποκτηθείς μέσος Βολπίνι.
Πιθανή ενδεκάδα: (3-4-1-2): Ζίμα – Μπόμπεν, Ντι Τζενάρο, Μπόγκνταν – Μοργκανέλα, Αγκάτσι, Λούτσι, Γκασμπάρο – Ρόκα – Μουρίλο, Ράιτσεβιτς.

Το Ρενάτο Κούρι θα παίξει και φέτος πολύ σημαντικό ρόλο στην πορεία της. Η εντός έδρας αναμέτρηση με την Κιέβο μπορεί να ήταν η πρώτη για το φετινό πρωτάθλημα, αλλά και η τρίτη φετινή επίσημη. Είχαν προηγηθεί οι εντός έδρας προκρίσεις στο Κύπελλο επί των Τριεστίνα και Μπρέσια. Και η έδρα αποδείχθηκε δυνατή και στην πρεμιέρα της Serie B. Έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό αλλά ευτύχησε να ισοφαρίσει με πέναλτι του Ιεμέλο στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Εμφανώς βελτιωμένη, πιο δραστήρια στο δεύτερο μέρος, πέτυχε την ανατροπή με νέο πέναλτι, πάλι του Ιεμέλο, στο 70΄. Ο Μάσιμο Όντο παραδέχθηκε πως η ομάδα του έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης και ξεκαθάρισε πως θα επιμείνει στην επιθετική τακτική, με συγκεκριμένες προσαρμογές ανάλογα με την αντίπαλο. Ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους ο χρήσιμος Ιβοριανός μέσος Κουάν και ο επίσης χρήσιμος Ιταλός μέσος Μοσκάτι.
Πιθανή ενδεκάδα: (4-3-1-2): Βικάριο – Ρόσι, Γκιομπέρ, Αντζέλα, Ντι Κιάρα – Φαλτσεράνο, Καράρο, Ντράγκομιρ – Πάολο Φερνάντες – Ιεμέλο, Μελκιόρι.
Η Λιβόρνο είχε κακή εικόνα στα πρώτα επίσημα παιχνίδια της σεζόν αλλά ποντάρει στην έδρα της για να πετύχει και φέτος τον στόχο της παραμονής. Η Περούτζια δείχνει ένα βήμα μπροστά στην παρούσα φάση, αλλά πρόκειται για ομάδα που συνήθως χάνει σημαντικό μέρος της δυναμικής της μακριά από το Ρενάτο Κούρι. Θα το δούμε στο live…

22:00 Trapani Calcio – Venezia FC
Πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο Ντελ Ντούκα και θα μπορούσε να έχει φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Ασκολι. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 17ο λεπτό, ωστόσο είχε τις δικές της καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Πίεσε για την ισοφάριση στο 2ο μέρος και δικαιώθηκε στο 64ο λεπτό με γκολ του Φερέτι. Ωστόσο το αυτογκόλ του Λουπερίνι στο 83΄διέλυσε την ψυχολογία της, με συνέπεια να δεχθεί και 3ο τέρμα στην εκπνοή. Στις καθυστερήσεις δέχθηκε απευθείας κόκκινη ο στόπερ Σκονιαμίλο και θα απουσιάσει σήμερα. Ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του ο Μπαλντίνι, εκνευρισμένος ταυτόχρονα με τα ball boys στο γήπεδο της Άσκολι. Λύθηκε το συμβόλαιο του αναπληρωματικού Βραζιλιάνου επιθετικού Λούκας Ντάμπρος, πήρε ως δανεικό από τη Λέτσε τον επιθετικό Πετινάρι. Τραυματίστηκε ο βασικός στην πρεμιέρα επιθετικός Εβάκουο. Παραμένουν εκτός αποστολής ο νεοαποκτηθείς αμυντικός Ντελ Πρέτε και ο βασικός πέρυσι μέσος Κοράπι. Επιστρέφουν ο βασικός επιθετικός Τούλι και ο βασικός αμυντικός Παλιαρούλο.
Πιθανή ενδεκάδα: (4-3-3): Ντίνι – Ζοάο Σίλβα, Λουπερίνι, Φορνασιέρ, Κάουζ – Αλόι, Τογκουρντό, Κολπάνι – Ν΄Ζολά, Πετινάρι, Γιακιμόβσκι.

Μαχητική απέναντι στην Κρεμονέζε στο Πιερλουίτζι Πένζο, αλλά μπορεί κάποιος να πει ότι η διαφορά ποιότητας στο ρόστερ, έκρινε τελικά την νικήτρια. Μάλλον ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 68΄. Έξι λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Μόντολο αλλά η αντίπαλος έψαξε δεύτερο γκολ και το βρήκε στο 85΄. Στα εναπομείναντα λεπτά πίεσε για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ο Ντιονίζι αντιλαμβάνεται ότι θα είναι μία δύσκολη σεζόν και ότι ειδικότερα στο ξεκίνημα θα χρειαστεί η ομάδα νίκες ψυχολογίας. Απέκτησε ως δανεικό από την Κρεμονέζε τον επιθετικό Μοντάλτο, ο οποίος μπήκε άμεσα και στην αποστολή. Επιστρέφουν σε αυτήν ο σημαντικός επιθετικός Ντι Μαριάνο που ξεπέρασε τον τραυματισμό του και ο νεοαποκτηθείς μέσος Μάλεχ που εξέτισε την ποινή του. Παραμένουν τραυματίες ο χρήσιμος Ρουμάνος μέσος Σούτσιου και ο νεοαποκτηθείς αμυντικός Μαρίνο.
Πιθανή ενδεκάδα: (4-3-1-2): Λετζερίνι – Φιορνταλίσο, Μόντολο, Κρεμονέζι, Φελιτσόλι – Σουκουλίνι, Φιορντιλίνο, Καλίγκαρα – Αράμου – Μποκαλόν, Καπέλο.
Οι δύο ομάδες έμειναν με τις εντυπώσεις στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και απόψε βέβαια θέλουν να συνδυάσουν τις καλές εμφανίσεις και με βαθμούς. Η Βενέτσια είναι πιο έμπειρη ομάδα αλλά όχι τόσο δυνατή ώστε να θεωρηθεί φαβορί απόψε. Πιθανή η ισοπαλία.