ΚΟΤΚΑ – ΜΟΥΣΑ Καλύτερα να μείνουμε μακριά

Έχουν το ίδιο ρεκόρ

Η 6η της βαθμολογίας Κότκα, φιλοξενεί την 5η Μούσα με τις δυο ομάδες να έχουν ακριβώς το ίδιο ρεκόρ στο πρωτάθλημα μετρώντας δύο νίκες, δυο ισοπαλίες και δύο ήττες.

ΚΟΤΚΑ

Οδεύει από νίκη σε ισοπαλία παίρνοντας το εκτός έδρας βαθμό κόντρα στη Μιλικόσκι με 1-1, αν και είναι δυσαρεστημένη με το πως ήρθε το Χ. Προηγήθηκε στο 82′ με τον Μουλτάνεν και δέχθηκε την ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έπειτα από έξι αγωνιστικές βρίσκεται στην 5η θέση έχοντας ρεκόρ 2-2-2.

«Ήμασταν Η καλύτερη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο και δημιουργήσαμε πολλές επικίνδυνες φάσεις στην αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Είχαμε μια κακή μέρα και δεν παίξαμε όπως συνηθίζουμε», είπε ο προπονητής Άργκο Αρμπέιτερ.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο βασικός αμυντικός Σεμπαστιάν Ντοβίνο (6/1), ενώ έλυσε τη συνεργασία του με την ομάδα ο μέσος Ραλφ Κοτόι (6/0).

ΜΟΥΣΑ

Επειτα από τέσσερις αγωνιστικές επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας εντός έδρας της Ούλου με 1-0. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Καγαγιάμα στο 37′. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη μετά από αυτή της πρεμιέρας. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας έχοντας ρεκόρ στις πρώτες έξι αγωνιστικές 2-2-2.

«Είναι το τρίτο παιχνίδι μας σε σύντομο χρονικό διάστημα και θα μπορέσουμε να δοκιμάσουμε την επιμονή μας εναντίον μιας ομάδας που έχουμε τους ίδιους βαθμούς. Είναι γνωστό πως θα παίξει η Κότκα εναντίον μας και θα πρέπει να ανταποκριθούμε», τόνισε ο κόουτς Βίλε Ουλάνεν.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια είναι ο επιθετικός Ντιετέρ (4/1). Παραμένουν εκτός οι μέσοι Ποντίνεν (4/0), Γιουνίλα (0/0), ο φορ Μακέλα (1/0) και ο αμυντικός Ρόναλντ Κάρλσον (0/0).

Δεν είναι παιχνίδι για ποντάρισμα. Δυο ομάδες που δεν έχουν και τις καλύτερες επιδόσεις επιθετικά και έτσι μάλλον θα μείνουν και σήμερα καλύτερα να μείνουμε μακριά.