Match date: 20-11-2021 / 18:00 OLYMPIAKOS NICOSIA vs ANORTHOSIS

Πέρσι τα «είπαν» και στον τελικό κυπέλλου, όπου επικράτησε η Ανόρθωση

Οκτώ σερί Under 2.5 ο Ολυμπιακός, τα 3 τελευταία με N/G

Οκτώ αγωνιστικές δίχως ισοπαλία η Ανόρθωση

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Ισόπαλος με 0-0 εκτός με την ΠΑΕΕΚ αναδείχτηκε στο πιο πρόσφατο παιχνίδι του ο Ολυμπιακός, αποτέλεσμα που σίγουρα δεν το χαροποιεί σε ένα γενικά κακό παιχνίδι. Από ένα ημίχρονο κάθε ομάδα, καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο, ανώτεροι οι γηπεδούχοι στην επανάληψη. Δεύτερο διαδοχικό που δεν νικά ο Ολυμπιακός, αλλά ούτε και σκοράρει. Αγωνιστικά, παραμένει εκτός ο μπακ Μανρίκε, ενώ έκανε επέμβαση και θα μείνει ακόμα περισσότερο εκτός ο χαφ Γουακάσο.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Τρία σερί ματς αήττητη η Ανόρθωση σε όλες τις διοργανώσεις, προερχόμενη από το εντός έδρας 1-0 επί της Πάφου που την έφερε με ματς λιγότερο στην 5η θέση. Στο 43’ το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση. Πιο κινητικοί στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι δίχως πάντως τις πολλές φάσεις. «Άγγιξε» και 2ο γκολ η «Κυρία», διαμαρτύρονται για τη διαιτησία οι φιλοξενούμενοι. Ακολουθεί το εντός με τη Γάνδη για το Κόνφερενς. Αγωνιστικά, έτοιμος θεωρείται ο φορ Λάφερτι, αλλά δύσκολα να μπει στο βασικό σχήμα.

Σταθερός ο Ολυμπιακός που όμως προβλημάτισε στο πιο πρόσφατό του. Σε ανοδική πορεία η Ανόρθωση, πρέπει να πάρει το τρίποντο αν θέλει να λέει πως στοχεύει στην κορυφή. Χ2&Ο1.5 στο 2.05