Match date: 28-11-2021 / 19:00 AEL LIMASSOL vs A. E. KITION LARNACA

Με ένα μεγάλο παιχνίδι που διεξάγεται στην Λεμεσό συνεχίζεται η αγωνιστική δράση για το πρωτάθλημα της 1ης κατηγορίας.Αναλυτικά το παιχνίδι της ημέρας.

Κύπρος | Tsirion Athlítiko Kentro

28/11/2021 19:00

Τέσσερα σερί ματς δίχως νίκη η ΑΕΛ, μόλις δύο στις 8 πιο πρόσφατες αγωνιστικές

Μία ήττα σε 10 αγωνιστικές φέτος η ΑΕΚ, με 3 σερί N/G&U2.5

Πέντε σερί μεταξύ τους δίχως ισοπαλία

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ

Η ΑΕΛ παρέμεινε για 4o διαδοχικό παιχνίδι δίχως νίκη, γεγονός που προβληματίζει ενώ πλέον έχει χάσει και την επαφή της με την κορυφή. Στο 0-0 εκτός με τη Δόξα μάλιστα σώθηκε από το δοκάρι, ενώ γενικά απείλησε λιγότερο από όσο απειλήθηκε με το τελικό αποτέλεσμα να αδικεί περισσότερο τους γηπεδούχους. Δεν σκοράρει η ΑΕΛ σε 3 συνεχόμενα ματς, που έχει και απαιτητικό πρόγραμμα μπροστά της. Αγωνιστικά, παίχτες βαρόμετρο είτε από πέρσι είτε που αποκτήθηκαν φέτος δεν πείθουν με τις εμφανίσεις τους. Αγωνιστικά, δεν υπολογίζονται οι τιμωρημένοι Μεντόγεβιτς (Μ) και Σάντος (Α), ενώ αμφίβολοι είναι οι Τόρες (Μ), Ριέρα (Μ), Μάζουρεκ (ΜΕ) και Πελέ (Μ).

ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Η ΑΕΚ τη Δευτέρα έμεινε στο 0-0 εντός με τον ΑΠΟΕΛ, σε μία αναμέτρηση που ήταν ανώτερη στο πρώτο μέρος έχοντας ευκαιρίες να προηγηθεί. Στην επανάληψη το ματς ήταν πιο ισορροπημένο, ελάχιστες πάντως οι φάσεις για να πάρει τη νίκη κάποια από τις δύο ομάδες. Στην 2η θέση παραμένει η ομάδα της Λάρνακας, που έχει και την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος. Θετικά τα νέα και στο αγωνιστικό σκέλος, με μοναδικό αμφίβολο τον μέσο Ναούμ.

Δεν πείθει η ΑΕΛ, κόντρα σε μία πιο σταθερή ΑΕΚ. Δύσκολο ματς, που κρύβει πολύ ισοπαλία. Χ ημίχρονο ή Χ τελικό στο 1.62