Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά..

Καλησπέρα σε όλους φίλους μας.

Για σήμερα το μενού έχει δυο ημίχρονα/τελικα και ένα ακριβές σκορ απο το Ελληνικό πρωτάθλημα.

Στην Λαμία η τοπική ομάδα υποδέχεται τον Πανιώνιο .Ένα παιχνίδι που απο την ώρα που το είδα κλείδωσα το 0-0 σκορ αφού και οι δυο ομάδες σκοράρουν σχετικά δυσκολα αλλά και δεν παράγουν φάσεις.Παίζουν το παιχνίδι των αντεπιθέσεων …και σήμερα μάλλον δεν θα βγάλουν καμία …

Δύσκολο παιχνίδι για ασφαλής πρόβλεψη. Ο ΠΑΟΚ έχει κάνει το 3×3 αλλά δεν έχει πείσει με τις εμφανίσεις του και δε θυμίζει την περσινή ομάδα που κατέκτησε αήττητη τον τίτλο. Το 1.50 στον άσο αδικεί τον Άρη, ο οποίος προέρχεται από σπουδαία νίκη επί του –τραγικού- Παναθηναϊκού και έδειξε πέρσι ότι μπορεί να πάρει αποτέλεσμα στην Τούμπα.Όμως σήμερα περιμένουμε απο τον Πρωταθλητή να βγάλει αντίδραση και μάλιστα απο το πρώτο ημίχρονο.

Ντέρμπι «αιωνίων» με το κλίμα να είναι εκ διαμέτρου αντίθετο στις δύο ομάδες. Ο Παναθηναϊκός πέρασε αρκετά δύσκολη εβδομάδα μετά τη συντριβή από τον Άρη και θα ψάξει αποτέλεσμα ψυχολογίας κόντρα στον αιώνιο αντίπαλο. Στον αντίποδα, ο Ολυμπιακός προέρχεται από ισοπαλία με πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στην Τότεναμ, αποτέλεσμα που τόνωσε ακόμα περισσότερο το ηθικό του. Οι «ερυθρόλευκοι» είναι δικαιολογημένα το μεγάλο φαβορί, όχι μόνο για το πιο ποιοτικό ρόστερ που διαθέτουν αλλά και για την τραγική αγωνιστική εικόνα των γηπεδούχων. Παρόλα αυτά το «διπλό» δεν παίζεται σε αυτές τις τιμές. Πρόκειται για το μεγαλύτερο ντέρμπι της χώρας και η ιστορία έχει αποδείξει πως οι φόρμες δεν παίζουν ρόλο σε τέτοια παιχνίδια. Ο παράγοντας κούραση των Πειραιωτών από τον πολύ γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι της Τετάρτης πρέπει να ληφθεί υπόψη, ενώ οι «πράσινοι» θα τα δώσουν όλα προκειμένου να αντιστρέψουν το αρνητικό κλίμα και να δώσουν απαντήσεις.Εμείς θα πάμε με την φόρα του Ολυμπιακού απο το πρώτο ημίχρονο και εάν σκοράρει δεν χάνει απο αυτόν τον Παναθηναικό.