Sport Recife vs Brasil Pelotas Βραζιλία Série B

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Μετά το 2-2 στην έδρα της Σάο Μπέντο (όπου είχε δεχτεί την ισοφάριση στο 81’), έφερε νέα εκτός έδρας ισοπαλία, αυτή τη φορά με την Κουϊαμπά (1-1). Και εδώ άγγιξε τη νίκη και μάλιστα πολύ περισσότερο από ότι στην προηγούμενη αγωνιστική, καθώς ισοφαρίστηκε στο… 6ο λεπτό των καθυστερήσεων! Είχε προηγηθεί στο 48’ με τον αμυντικό χαφ Γιάγκο, ενώ στο 26ο λεπτό ο τερματοφύλακας Μάιλσον εξουδετέρωσε πέναλτι των αντιπάλων.Παρέμεινε βέβαια για 4η συνεχόμενη αγωνιστική αήττητη (2-2-0), όμως εξακολουθεί να προβληματίζει με την ανασταλτική της λειτουργία, καθώς το παθητικό των 11 τερμάτων που έχει στις πρώτες 10 αγωνιστικές δεν είναι καθόλου θετικό για μία ομάδα που έχει σχεδόν αυτοσκοπό την άνοδο. Χαρακτηριστικό είναι ότι μόλις τέσσερις από τις 19 αντιπάλους της στη 2η κατηγορία έχουν χειρότερη αμυντική επίδοση.Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι από τις 14 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της – ανεξαρτήτως διοργάνωσης – οι 11 τελείωσαν με Over και εξ αυτών οι 8 με Over 3,5.
Αγωνιστικά Νέα

Θα απουσιάσει λόγω καρτών ο μεσοεπιθετικός Λεαντρίνιο (17/1, δανεικός από την Μποταφόγκο). Αμφίβολοι ο μέσος Τσαρλς (22/2) και ο αριστερός μπακ Σάντερ (18/1) που αποχώρησαν τραυματίες στο ματς με την Κουϊαμπά.

Το πιθανότερο είναι ότι ο τεχνικός Γκούτο Φερέιρα θα εμμείνει στη διάταξη 4-2-3-1. Σε αυτό το ενδεχόμενο, στην κορυφή της επίθεσης θα κινείται ο Ερνάνε (23/14).

Bet Info

Προέρχεται από 5/7 Over και 6/7 Goal/Goal.

ΠΕΛΟΤΑΣ

Στο ντεμπούτο του νέου τεχνικού Μπολίβαρ ηττήθηκε 0-1 εντός έδρας από την Παρανά. Δέχτηκε το γκολ στο 33Ο λεπτό, χωρίς να μπορέσει στη συνέχεια να αντιδράσει, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε.Είχε προηγηθεί ο εκτός έδρας θρίαμβος 3-2 επί της Μποταγόγκο και σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με την ομάδα που ξεκίνησε με τέσσερις ήττες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές.
Εν τω μεταξύ ο αντιπρόεδρος Αλκάνταρα σε δηλώσεις του τόνισε ότι γίνονται προσπάθειες για την ανεύρεση ενός αριστερού μπακ και όχι μόνο, με στόχο να ενισχυθεί η ομάδα ενόψει της δύσκολης συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Εκτός αποστολής λόγω καρτών ο μέσοεπιθετικός Μουρίλο Ράνχελ (11/2). Αναμένεται να παραταχτεί ξανά με σχηματισμό 4-2-3-1 και με τον Ραφαέλ Γκραμπόλα (6/1) στην κορυφή της επίθεσης.

Bet Info

Στις δύο πιο πρόσφατες εξόδους της έχει σημειώσει ισάριθμες νίκες, συνδυάζοντας το Over με το Goal/Goal.

Το λογικό φαβορί είναι η Ρεσίφε, όμως η Πελότας έχει κάνει ζημιές μέχρι στιγμής και βρίσκεται σε ανοδική πορεία παρά την τελευταία της ήττα. Είναι προτιμότερο να μην ασχοληθούμε με «ξερό» σημείο και να πάμε στην επιλογή των πολλών τερμάτων. Ακόμα τα στοιχηματικά site δεν έχουν βγάλει αποδόσεις για το συγκεκριμένο ζευγάρι αλλά το πιθανότερο είναι το Over να κινηθεί σε ικανοποιητικές τιμές.