Βούτυρο στο ψωμί τους οι αντεπιθέσεις….

Καλο μήνα και καλό καλοκαιρι σε όλους τους φίλους,

Τρία παιχνίδια για σήμερα και καλή αρχή…

Εκανε το ιδανικό παιχνίδι στην αντεπίθεση, είχε τον έλεγχο και έκανε το πρώτο βήμα. Τώρα, είχε μία εβδομάδα στη διάθεσή της να καταστρώσει το τέλειο πλάνο για τον επαναληπτικό, καθώς οι εγχώριες υποχρεώσεις δεν έχουν ακόμα ξεκινήσει. Η απειρία της και το άγχος φάνηκαν στο πρώτο παιχνίδι και θα πρέπει να παρουσιαστεί πολύ καλύτερη αν θέλει να κάνει την ανατροπή. Με τα προβλήματα, βέβαια, που δείχνει στην ανασταλτική λειτουργία αυτό μπορεί να αποδειχθεί πολύ δύσκολο..εμείς θα πάρουμε το ρίσκο μας με Χ/Χ.

Ο Άρης απέδειξε στο πρώτο ματς στο Κλεάνθης Βικελίδης ότι είναι καλύτερη ομάδα από την ΑΕ Λεμεσού και η πρόκριση εξαρτάται από τον ίδιο. Αν παίξει με τον ίδιο τρόπο δηλαδή με πάθος, ρυθμό και φάσεις, τότε θα καταφέρει να πάρει το ζητούμενο που είναι η πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.Μπορεί να το κάνει απο το πρώτο ημίχρονο.

Οπως έδειξαν και στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες που έληξε με το εντυπωσιακό 6-3, πετάνε φωτιές στην επίθεση και μπάζουν στην άμυνα.Το θέμα είναι ότι οι γηπεδούχοι θα βγούν στην επίθεση απο το πρώτο λεπτό…βούτυρο στο ψωμί της Gent οι αντεπιθέσεις….