Χαραλάμπους: “Πρέπει να πούμε την αλήθεια, δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο”

Αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο εκτός έδρας ντέρμπι με την Κλούζ, η Στεάουα του Ηλία Χαραλάμπους.

Στο 19′ ο Birligea άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Coman στο 68ο λεπτό.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Κύπριος προπονητής, αναφέρθηκε στο τι έφταιξε και η ομάδα του δεν παρουσιάστηκε όπως έπρεπε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Αξίζει να σημειωθεί πως απέναντι του βρήκε αρκετούς γνώριμους από το πρωτάθλημα μας, καθώς στην Κλούζ αγωνίζονται οι Σκουφέτ, Γιάνγκα και Μάγκλιτσα.

Όλα όσα είπε:

“Το σημερινό σχέδιο ήταν να κερδίσουμε το παιχνίδι. Δυστυχώς, στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν όπως θέλαμε. Μίλησα με τους παίκτες στο ημίχρονο, τους είπα ότι τα έκαναν όλα λάθος.

Η αντίδραση στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ καλή. Για μένα αυτό σημαίνει πολλά. Καταφέραμε να ισοφαρίσουμε, μετά είχαμε περισσότερες ευκαιρίες να πετύχουμε το νικητήριο γκολ.

Ο Κομάν, από τη μέρα που έφτασα εδώ, ακόμα κι αν δεν μου αρέσει να μιλάω για παίκτες ατομικά, έπαιξε καλά. Το έκανε με τη Σέπσι σήμερα πέτυχε ένα φανταστικό γκολ. Είναι σημαντικό να βοηθάει την ομάδα, αλλά είναι συλλογική δουλειά.

Μου αρέσει η στάση του δεύτερου μέρους. Πρέπει να πούμε την αλήθεια, δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο, ποτέ δεν ξέρεις πώς ξεκινάς.

Θέλω να ευχαριστήσω τους υποστηρικτές που ήρθαν εδώ για να μας στηρίξουν. Ήταν εξαιρετικοί!”.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.