Με δυο παιχνίδια συνεχίζεται η δράση στο σημερινό πρόγραμμα,χωρίς κάποιο μεγάλο παιχνίδι. Αναλυτικά τα παιχνίδια για σήμερα.

A’ γύρος, Πάφος  – Ολυμπιακός Λ.: 1-1

Πέντε σερί ματς δίχως νίκη ο Ολυμπιακός, με 8 Under 2.5 στα 10 τελευταία του

Μία ήττα στα 8 πιο πρόσφατα ματς η Πάφος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Η Ομόνοια νίκησε εκτός έδρας τον Ολυμπιακό με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι του προπονητή Αλκαράθ. Το ματς κρίθηκε με πέναλτι στο 40ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να απειλούνται ελάχιστα και να έχουν κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσουν στο 2ο ημίχρονο. Η ομάδα της Λευκωσίας εξακολουθεί να είναι κάτω απο τεράστια πίεση με 16 βαθμούς. Το επόμενο σύσκολο ματς είναι αγώνας κυπέλλου με τον ΑΠΟΕΛ και θα ήθελε να συνεχίσει στο θεσμό. Ο Σαρφό, ένας ποιοτικός μέσος που όμως θα απουσιάσει αφού τραυματίστηκε.Κόντεψε να κάνει το ντεμπούτο του ο φορ Μανιάς.

ΠΑΦΟΣ

Λόγω αύξησης των κρουσμάτων covid , η Πάφος δεν αγωνίστηκε εκτός με τη Δόξα. Παραμένει ψηλά και με συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα, φαίνεται να βρίσκεται σε καλό δρόμο για το στόχο που έχει να μπεί στην εξάδα.. Εκτός έδρας, όμως, χάνει πολύ από τη δυναμική του. Σειρά έχει το μεγάλο παιχνίδι κυπέλλου, με την Ανόρθωση. Ο έμπειρος Χαμαντί μπορεί να υπολογίζεται ως παίκτης της ομάδας . Η Va θα συνεχίσει να προπονείται μόνος του. Η επίδραση του ιού σε άτομα που έχουν προσβληθεί είναι άγνωστη.

Ο Ολυμπιακός ψάχνει νέο ξεκίνημα αλλά κόντρα στην ικανή και φιλόδοξη Πάφο θα έχει δύσκολο έργο. Ρίσκο στην ισοπαλία, ίσως καλύτερο το X2 & under 2.5

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Στη Λεμεσό, ο Εθνικός έδωσε μάχη με τον Άρη με την ήττα με 2-1 να έρχεται στις λεπτομέρειες, κρατώντας τον στην τελευταία θέση. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν στο 29′. Με τη συνέχιση του παιχνιδιού και την δημιουργία πολλών και για τους δύο αντιπάλους, το σκορ έγινε 1-1 στο 49′. Οι γηπεδούχοι που πέτυχαν το τελευταίο γκολ στο 65ο λεπτό μάλλον φάνηκαν πιο εύστοχοι και τυχεροί. Η ανταγωνιστικότητα του Εθνικού έχει ενισχυθεί με τις προσθήκες του μέσου Μάζουρεκ, του Πολωνού μέσου Βοϊκκόφσκι και του Ντούρις, ο οποίος έχει ήδη πετύχει το πρώτο του γκολ στον Άρη.

ΑΠΟΕΛ

Το 2022 ο ΑΠΟΕΛ δεν έχει ακόμη αγωνιστεί λόγω του ιού.Έχει μπει δυνατά στη διεκδίκηση μιας θέσης στην πρώτη εξάδα μετά τη νίκη με 4-2 επί της Ομόνοιας. Πρόσφατα έδειξε σημάδια βελτίωσης και μέχρι το τέλος της χρονιάς είχε αποκτήσει τον μπακ Ζοάο Πέδρο. Η επόμενη αναμέτρηση είναι ο αγώνας κυπέλλου στο γήπεδο του με τον Ολυμπιακό. Οι Cepak (A), De Vincenti (ME) και Maglitsa (ME) είναι εξαιρετικά δύσκολο να προλάβουν το Δασάκι . Το Karo (A) επίσης δεν είναι ακόμα διαθέσιμος..

Ο ΑΠΟΕΛ δεν έχει αγωνιστεί ακόμα μέσα στο 2022 βασανισμένος από τον ιό. Προέρχεται από τη νίκη με 4-2 επί της Ομόνοιας και έχει μπει δυνατά στη διεκδίκηση μίας θέσης στην πρώτη 6άδα. Σαφώς βελτιωμένος το τελευταίο διάστημα, ενώ απέκτησε μέχρι το τέλος της χρονιάς τον μπακ Ζοάο Πέδρο. Ακολουθεί ματς κυπέλλου εντός με τον Ολυμπιακό. Αγωνιστικά, Τσεπάκ (Α), Ντε Βινσέντι (ΜΕ) και Μάγκλιτσα (ΜΕ)  είναι εξαιρετικά δύσκολο να προλάβουν να αγωνιστούν στο Δασάκι. Εκτός παραμένει και ο Καρώ (Α).

Δίχως περιθώρια για απώλειες καμία από τις δύο ομάδες. Ποιοτικότερος ο ΑΠΟΕΛ έχει σωστά τον πρώτο λόγο.Το Διπλό στο 1.50 δεν έχει καμία αξία .Θα πάμε στην πραγματική αξία του παιχνιδιού και τον βελτιωμένο Εθνικό με 1Χ & over 1.5