FC Cincinnati v New England Revs Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής MLS Regular Season

FC Cincinnati
Εκεί που έδειχνε να παίρνει τα πάνω του και να παίρνει δύο σερί νίκες, ήρθε η ήττα με 1-4 εντός έδρας από την Ουάσιγκτον να το προσγειώσει ξανά στην πραγματικότητα. Δεν υστέρησε τόσο στο πρώτο μέρος, αλλά δέχθηκε το γκολ στο 42’, κάτι που άλλαξε τις ισορροπίες της αναμέτρησης. Στο δεύτερο μέρος μπήκε δυνατά και ισοφάρισε στο 54’ με πέναλτι, αλλά στο 59’ βρέθηκε να κυνηγάει εκ νέου. Έβγαλε πολλά θέματα στην άμυνα, δέχθηκε και τρίτο στο 64’, ενώ το τελειωτικό χτύπημα ήρθε στο 73’ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ. Δεν λέει να βρει με τίποτα σταθερότητα στην απόδοση του το Σινσινάτι και δεν ξέρεις τι να περιμένεις από ματς σε ματς. Σταθερά εκτός ο αμυντικός Γκάρζα (7/0) και ο χαφ Αλάσε (5/1).
New England Revs
Είναι στην καλύτερη της κατάσταση μέσα στη σεζόν και κατάφερε να επιβληθεί και του Βανκούβερ με 4-0 εντός έδρας. Δεν λέει όλη την αλήθεια το τελικό σκορ, καθώς πέτυχε το πρώτο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ήταν κομβικό το σημείο της αναμέτρησης. Στο δεύτερο συνέχιζε να πιέζει για το δεύτερο γκολ που θα της επέτρεπε να τελειώσει την αναμέτρηση και το βρήκε στο 82’. Οι φιλοξενούμενοι το παράτησαν εντελώς και ήρθαν άλλα δύο γκολ μέχρι το φινάλε. Δίκαιη επικράτηση, αλλά μεγάλο το σκορ. Ήταν το ένατο διαδοχικό ματς που δεν χάνει και πέμπτο που κερδίζει σε αυτό το διάστημα. Δεν υπολογίζεται ο χαφ Καϊσέδο (20/0) που είναι τιμωρημένος και είναι ουσιαστικά η μοναδική απουσία για αυτό το ματς.
Το Σινσινάτι μόνο σταθερό δεν είναι και δεν ξέρεις τι να περιμένεις σε κάθε αγωνιστική. Η Νιού Ίνγκλαντ είναι σε σταθερά ανοδική πορεία και μπορεί να πάρει άλλη μια νίκη. Το διπλό στο 2.25 είναι σε νορμάλ τιμές και θα το επιλέξουμε.