Με Μπάτε για το όνειρο ο Άρης – Ισόπαλος με Αούστρια

Τον αντίπαλο του στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ έμαθε χθες ο πρωταθλητής Άρης ο οποίος θα κληθεί να αναμετρηθεί με την Μπάτε. Οι Λευκορώσοι επικράτησαν 2-0 της Παρτιζάνι και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα πήραν την πρόκριση.

Η ομάδα της Αλβανίας ήταν καλύτερη αλλά δεν ήταν εύστοχη, με την Μπάτε σε 90 λεπτά να επιχειρεί δυο σουτ στο στόχο και να πετυχαίνει δυο γκολ. Έτσι, ο Άρης την Τετάρτη 26 Ιουλίου στις 20:00 στη Λεμεσό θα αντιμετωπίσει την Μπάτε και θα προσπαθήσει να βάλει βάσεις πρόκρισης.

Με λίγα λόγια ο Αλεξέι Σπιλέφσκι θα τεθεί αντιμέτωπος με τους συμπατριώτες του.  Αν οι πρωταθλητές ξεπεράσουν το εμπόδιο της Μπάτε εξασφαλίζουν και είσοδο σε ευρωπαϊκό όμιλο.

Χθες, ο Άρης έδωσε το τελευταίο του φιλικό επί αυστριακού εδάφους απέναντι στην Αούστρια Βιέννης και σήμερα επιστρέφει στην Κύπρο. Η Αούστρια προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Πλάβοτιτς και ο Άρης ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τον Μπαμπίκα για το τελικό 1-1.

Πλέον, η προσοχή στρέφεται στο σούπερ καπ που ακολουθεί αλλά φυσικά και στις διπλές αναμετρήσεις με την Μπάτε.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridianbet Sports.